Poszukuję aktualizacji do Windows 7 SP1, które przyspieszają proces aktualizacji czystego systemu

Dziękuję bardzo za pomoc. :slight_smile:

Wygrzebałem te kb z czeluści mojego archiwum. Nie pytaj o szczegóły, pogrzeb sam. Bankowo o nie biega!

Tak o te aktualizacje pytałem.

Mam już czysty obraz z Windows 7 i robię według receptury @Astor444

Szukaj “SP2”

Windows 7
Preinstalowana wersja: IE8 Dostępna aktualizacja: IE11

Wsparcie dla Windows 7 bez SP1 wygasło z dniem 9 kwietnia 2013. Obligatoryjna aktualizacja do SP1, by otrzymywać nadal aktualizacje.

Windows 7 Service Pack 1 (KB976932)
Internet Explorer 11

Po instalacji SP1 po kolei:

April 2015 servicing stack update for Windows 7 (KB3020369) (wymagana by zainstalować poniższy pakiet zbiorczy)
Convenience rollup update for Windows 7 SP1 (KB3125574) (zbiorczy pakiet montujący większość łat wydanych między SP1 a kwietniem 2016)
July 2016 update rollup for Windows 7 SP1 (KB3172605) (rozwiązuje problem z długim wyszukiwaniem aktualizacji i obciążeniem svchost)
Historia aktualizacji systemów Windows 7 z dodatkiem SP1 (od lipca 2016)

System przestał otrzymywać aktualizacje zabezpieczające, o ile nie zostanie zainstalowany pakiet SP1. Microsoft stosuje także przymusową aktualizację SP1, która jest instalowana z Windows Update automatycznie bez interwencji użytkownika. Jeśli chodzi o alternatywny link pobierania podany powyżej: instalator Service Pack jest wspólny dla wszystkich edycji językowych, nie ma rozróżnień na “wersję PL” i inne.

Po zainstalowaniu SP1 i IE11 można uprościć wstępny proces dalszych aktualizacji i zainstalować wyliczany powyżej pakiet KB3125574 montujący większość łat wydanych między SP1 a kwietniem 2016. Paczka ta nie zawiera jednak wszystkich aktualizacji (np. łatki Internet Explorer są wykluczone). Po załadowaniu bazowych pakietów należy uruchomić Windows Update w celu wykonania dalszych uzupełnień.

@Astor444 i @krystian3w, użyłem waszych sugestii w jedną całość. Nie wiem tylko po co mi link do fixit w celu dezynfekcji, skoro instalowałem system Windows 7 z oryginalnego RTM.

Źródło cytatu.

Ładnie, po waszych sugestiach jest poniżej 100 aktualizacji. Nie wiem dokładnie ile. :joy: A macie problem z Defender ostatnio? On się nie chce zaktualizować.

Mam problem z instalacją kb, co waży 9,1MB i jest nazwana Service Pack 1 dla Windows 7 x64. Wspomnę iż zainstalowałem SP1 i prawie wszystkie aktualizacje. A ta ani rusz, ciągle błędy.

Nie mam takiego problemu, ponieważ na Win7 używam Microsoft Security Essentials pobierany wprost z Windows Update (nie stosuję w Win7 innych antywirusów).
Natomiast ta “poprawka” nazwana w WU jako " Service Pack 1" to jest jakiś błąd WU. Ignoruję ją (ale nie odznaczam) i po jakimś czasie nie pojawia się już więcej.

Dziękuję za wszelką pomoc. Temat już wyczerpany. Wszystko działa. :slight_smile:

Jeszcze taka świeża ciekawostka - Simplix UpdatePack 7

https://www.majorgeeks.com/files/details/simplix_updatepack.html

2 polubienia

Faktycznie ciekawostka a przy okazji alternatywne rozwiązanie nadanego tematu!

1 polubienie