Poszukuję aktualizacji do Windows 7 SP1, które przyspieszają proces aktualizacji czystego systemu

Tak jak w temacie. Wiem o wgraniu net framework 4.7.2, Internet Explorer 11, DirectX redistribute, ale… Potrzebuję numery trzech aktualizacji kb do Windows 7 x64 SP1 (PRO), które redukują ilość pobieranych aktualizacji, co znacznie przyspiesza cały proces update.

Ja w tym celu, po zainstalowaniu czystego Win7, instaluję tylko Sevice Pack 1, Internet Explorer 11 i poprawkę KB3102810, w tej kolejności.
Nie instaluję N-F 4.7.2 ani DirectX. Pojawi się potrzeba, to same się zainstalują lub zażądają instalacji.

A nie potrzeba tych aktualizacji stosów i itp. na początek, gdzie w którymś wątku to było (3 aktualizacje)? Nie pamiętam gdzie i jakie numery tych kb, tylko ich ilość. No i wspomniałeś o Windows 7 RTM z 2009? A potasz numer kb x64 SP1 do PRO? No i kb do IE 11 x64, żeby już był komplet.
Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nie bardzo Cię rozumiem. Instalka Win7 jest uniwersalna, wielo-wersjowa (Pro też!), najnowsza. Poprawkę KB3102810 pobieram w zależności od bitów systemu, x86 lub x64 i to wszystko. Internet Explorer (czysty!) pobrany wprost z DobrychProgramów.

Powiedziałeś instalujesz czysty Windows 7, potem SP 1. Tak zrozumiałem.

No tak! Czysty w żądanej wersji co do bitów i opcji (Pro, Ultimate, Home premium itd.).

A czysty to RTM z 2009, potem instalujesz na niego SP1 (2011) i potem IE11 i tą kb.

:grinning: Tak

Żeby z kompletować pod jednym to wszystko, podałbyś numery kb? SP 1, IE 11 i tą trzecia, to już podałeś.

Nie mam tych oznaczeń SP1 i IE11. Ponadto zależą od bitów systemu. Nie bardzo mnie interesują. Pobieram w razie potrzeby.

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Mam coś takiego w update catalog:

:grinning: Ciekawe! Mam obie (32- i 64-bit) instalki w komputerze. Mogę Ci wysłać.

to poproszę :slight_smile:

A może chodzi o pełną nazwę? Windows6.1-KB3102810-x64 Sprawdź teraz!
…lub Windows6.1-KB3102810-x86

To samo.

Mogę wysłać, ale jak?

Działa to jako bezpośrednia wrzutka plików w poście? Taka ikonka ze strzałką do góry.

Odmawia mi ze względu na niedopuszczalne rozszerzenie (exe. rar. itp).

Poczta zwróciła! Ale przecież musisz je znaleźć w sieci, bo ja ich nie stworzyłem i skądś pobrałem. Skąd? Nie pamiętam.
Może stąd? https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=49540
i stąd: https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=49542