Poszukuję aplikacji do otwierania kilku programów naraz

witam. Szukam programu który pomoże mi otworzyć kilka zainstalowanych programów na raz to znaczy mniej więcej za jednym kliknięciem wcześniej zdefiniowanego zestawu programów. Potrzebuję tego do pracy graficznej - otwieranie programów takich jak: photoshop, dreamweaver, Adobe AE, i pare innych z których zazwyczaj korzysta się równocześnie.

Czy ktoś słyszał o czymś takim? A może to dopiero trzeba napisać taki program. Czy może ktoś to napisać :smiley: ?

Dzięki za wsparcie

pozdrawiam

Można sobie utworzyć w notatniku plik wsadowy(zapisany z roszerzeniem .bat )

Np.

ECHO off

cd c:\program files\windows media player

start wmplayer.exe

start c:\windows\notepad.exe 

start c:\windows\kawa.bmp

Komenda cd:c:\program files\windows media player , to przejście do katalogu

a: start wmplayer.exe to uruchomienie programu itd.

Jeżeli katalog jest jes nazwą długą i ze spacjami to musimy użyć komendy cd"***

i dopiero wywołanie programu.

Piękne dzięki. nie działa tylko jedna aplikacja no i utworzone konkretne pliki tekstowe nie chcą się w ten sposób uruchomić

"ECHO off

cd d:\Graficzne\Dreamwaeaver CS\Adobe Dreamweaver CS3

start Dreamweaver.exe

cd d:\Graficzne\Adobe kuler\Adobe kuler

start Adobe kuler.exe"

Jeśli adres lub nazwa pliku zawierają spacje, to obejmuj cały adres/nazwę w cudzysłów.

zrobiłem według zaleceń i nawet zmieniłem nazwe na jednoczłonową.exe program osobno działa ale z naszego pliku nie chce. ten program musi być jakiś lewy…

Wyskakuje tylko okno cmd -

Microsoft windows…

Copyright…

C:\Users\admin\Desktoop>

… nic :?

Dodane 24.06.2009 (Śr) 17:05

kopletnie nie wiem o co chodzi ale nauczony wcześniejszymi problemami z moimi połączonymi dyskami skopiowałem tą małą aplikacje na pulpit - działa tak jak powinno.

Jest jakieś rozwiązanie tej zagadki?

Ostatnie pytanie:

czy da sie otworzyć konkretny istniejący plik txt razem z programami w utworzonym pliku .bat?

W każdym razie dzięki serdeczne za pomoc - bardzo mi ułatwi prace przynajmniej na początku dnia.

Pozdrawiam

da… najprościej będzie stworzyć zwykły windowsowy link do pliku tekstowego (dla przykładu) piwo.txt w katalogu:

_d:\Graficzne_

i nazwać go piwo.lnk (windows sam stworzy rozszerzenie pliku, domyślnie nie widoczne w explorerze)

a w pliku .bat dodać coś w tym stylu:

cd “d:\Graficzne”

start piwo.lnk

z linkami do programów graficznych można zrobić podobnie w celu uruchamiania ich…

pozdrawiam

Napisałem na szybko mały programik właśnie do uruchamiania kilku programów jednocześnie. Wystarczy wpisać adresy i zaznaczyć które programy mają być uruchomione. Program o nazwie linki jest do ściągnięcia tutaj:

:o Jestem pod wrażeniem - program działa świetnie! No i jeżeli do tej pory nie było jeszcze takiego programu to trzeba ogłosić że już jest. Działa to mniej więcej tak:

  • włączam komputer - szukam jednej ikony na pulpicie i klikam - w okienku zaznaczam to co chce otworzyć (np. programy i konkretne pliki programów ) - jednym leniwym kliknięciem uruchamiam zestaw potrzebny do dalszej pracy (lub nie pracy). Tego mi trzeba było.

  • Trzeba pamiętać że przy kopiowaniu ścieżek programów z podręcznego menu>właściwości należy po w klejeniu do okna programu wykasować znaki cudzysłowu,

  • w photoshopie uruchamia się odrazu okno do utworzenia nowego dokumentu (w sumie nie zawsze trzeba)

To są oczywiście szczegóły.

Dodatkowo na moim komputerze nie działa to z Dreamweaverem - pojawia sie komunikat błędu:" this aplication has requested the Runtime to terminate it in an unusual way" - ??

O nic więcej nie mam sumienia prosić ale pomyślałem sobie że jeżeli to małe cieszy to po dopracowaniu szczegółów cieszyłoby jeszcze bardziej zapewne nie tylko mnie. Np:

  • fajnie gdyby można było definiować jakieś zestawy np. zestaw: “praca z grafiką” - (photoshop, Adobe Bridge, winamp, …), albo “przerwa na kawe” (winamp, firefox, opera, skype), albo “wieczór z żoną” - (BestPlayer, eMule, itp.). - sorry troche mnie poniosła fantazja =D> . W tym temacie dla kogoś może bardziej sie przydać kilka plików .bat z zestawami.

  • gdyby zamiast całej ścieżki programu widniał jakiś tytuł zastępczy żeby nie trzeba było z dłuższej listy szukać nazw plików na końcu ścieżki do programu.

W każdym razie - “RESPECT”. Mój podziw dla pasji programowania i umiejętności.

Jeszcze raz wielkie dzięki kolegom za pomoc