Poszukuję aplikacji do przenoszenia plików z podziałem na foldery

Mam taki jeden wielki folder o rozmiarze 70 Gb.
Chciałbym aplikację, która przeniesie/skopiuje go do kolejnego folderu/archiwum [ale bez pakowania] i po drodze rozdzieli na foldery, które będą miały rozmiar płyty DVD.
W celu późniejszego ich zgrania na fizyczne DVD.

Czyli chcesz podzielić pliki na foldery tak aby wielkość plików w folderze nie przekraczała wielkości (4,38 lub 4,7 GB [zależy jakich płyt DVD używasz])

Czyli będzie to około ~16+ folderów? W sumie jeżeli o to chodzi i nie znajdziesz programu możesz to zrobić ręcznie

Zgaduje, że dało by się to zrobić jakimś skryptem w terminalu czy bashu coś w stylu:

sortujesz od największego, wyświetlasz pliki mniejsze niż 4,38GB pierwszy z listy przerzucasz do katalogu nastepnie wyświetlasz listę i tym razem bierzesz rozmiar 4,38-roz_plikow_w_kat i jak będzie lista pusta tworzysz nowy katalog. Jeżeli lista będzie pusta i zmienna roz_plikow_w_kat będzie wyzerowana kończysz działanie programu.

1 polubienie

O ile w grę nie wchodzą podfoldery :slight_smile: a chcemy zachować istniejącą strukturę. No bo jeśli mamy w środku 50 folderów ze zdjęciami z różnych wyjazdów to posortowanie ich od największego totalnie rozwali nam sens takiej archiwizacji :stuck_out_tongue:

Może obejściem będzie kupno drugiej nagrywarki blu-ray (gorzej jak dalsza rodzina nie kupi tanich odtwarzaczy na USB lub pod kino domowe).

Chyba że żadne blu-ray nie wytrzyma 10 lat a Twoje świeże DVD ma gwarancję i leżakowało krócej niż rok od zejścia z taśmy.


PS. Eksplorator Windows pokazuje rozmiar w GiB a nie jak sugeruje „GB”, co sprawi że pojemność płyty w poprawnej jednostce spadnie do:

Nośniki w zależności od typu mogą pomieścić od 4,38 GiB, czyli 4,7 GB (jednowarstwowe, jednostronne płyty, powszechnie znane jako DVD5) → ~327 MiB mniej (co nie pozwoli na użycie 15 płyt, przyda się 17).

Jak coś to nie znalazłem info o DVD 4,7 GiB (co da 5,04 GB). Zapis ten można porównać do pojemności realnej HDD/SSD z przymrużeniem oka, że brakuje czasem trochę MiB/GiB (np. 4 GB pendrive rzadko da prawie równe 3,72 GiB widziane w eksploratorze plików).

Automatu do tego ciężko będzie znaleźć. Albo własny skrypt batch/powershell albo ręcznie. Włączasz Eksplorator Windows, widok np „szczegóły”, zaznaczasz pierwszy plik, naciskasz Shift i przyciskasz strzałkę w dół aż „nabije” koło 600MB, wycinasz, wklejasz do nowego folderu i tak do wyczerpania plików.

Ale będą się robić luki na płytach aż dojdziemy do nawet 19-21 DVD ≈ 291 MiB (po nagraniu 15 płyt luka osiąga 4,26 GiB).

Folder Axe znalazłem, ale się wywala po wystartowaniu.