Poszukuję aplikacji na pasek: "Realny" % baterii, "realny" czas do naładowania / wyczerpania

Chciałbym by aplikacja pokazywała na pasku ile mam procent baterii
bądź/i
ile pozostało czasu realnie do wyczerpania/naładowania się baterii - REALNIE tzn. nie tyle ile pokazuje często błędnie informujący wskaźnik windowsowski.

Tak naprawdę to nigdy nie będzie „REALNIE” - różne laptopy używają różnych ładowarek, które używają różnego prądu do ładowania i zawsze to jest duże przybliżenie.

OK, ale mój laptop pokazuje mi czasem 0% a działam na nim jeszcze godzinę, więc dobry i pomiar w przybliżeniu

Może trzeba zresetować poziom baterii?

Jak to zrobić? (Windows 10)

Może BatteryCare będzie pomocne.

Bateria oryginalna czy zamiennik? Bo np. do mojego Della jest firmowa aplikacja no i pokazuje z dokładnością ±10 min - to może zależeć od obciążenia w danej chwili.

Oryginał od nowości

Właśnie dziś rano sie go pozbyłem. Średnio działał

A to chętnie dowiem się i ja co jest lepsze :wink:
BatteryCare nie jest idealny ,ale wielce pomocny w ogarnięciu stanu baterii .

Jeśli laptop jest wyposażony w BIOSie w funkcje kalibracji baterii to należy włączyć. Można też spróbować rozładować do 0, wyjąć baterię (o ile się da), następnie naładować ponownie.

Jeśli producent udostępnił aktualizację BIOSu lub firmware, to warto wykonać. Często jest w nich zawarta aktualizacja do układu w baterii. Jeśli laptop miał zmienianą baterię, to bywa, że trzeba ponownie wgrać BIOS, który już był w laptopie.

Należy pamiętać, że w zależności od modelu, poziom naładowania jest określany w różny sposób. Czasami na podstawie teoretycznego wyliczenia czasu i poboru prądu, czasami na podstawie napięcia, w związku z tym, bywa, że jest określany nieprawidłowo. Zwłaszcza, gdy ogniwa były zmieniane na inne, lub gdy są uszkodzone. Większość programów do wyświetlania stanu, pobiera te same dane, to tylko wizualizacja w innej formie.

Przy czym twórcy/twórca może dalej olewać aktualizacje API apki na te nowsze znane z Windows 8+ nawet po opłaceniu licencji.

Sus:

BatteryBar też przeszedłem.

Co do kalibracji, sądziłem że to jakaś komenda - z Biosem i odkręcaniem baterii nie bardzo chcę się bawić

Nie, jeśli jest taka opcja, to po prostu w BIOSie nazywa się kalibracja baterii i wystarczy ją włączyć, tylko nieliczne laptopy dysponują taką funkcją.