Poszukuję banalnie prostego poradnika do połączenia pulpitu zdalnego z zewnątrz

Witam, 

poszukuję, prostego poradnika, chcę się nauczyć jak połączyć się np z komputerem dziewczyny, rodziców lub kogokolwiek kto chciałby abym pomógł mu np hmm zainstalować jakiś program, czy coś w tym rodzaju. 

Połączenie pulpitu zdalnego w sieci lokalnej to banał. - u mnie działa po 2 minutach.

Zależy mi na połączeniu z zewnątrz. Posiadam Windowsy 10 na wszystkich komputerach wersja PRO. 

Router to mobilny Huawei E5377s-32 - w ruterze tym ręcznie dodałem port 3389 który ponoć odpowiada za pulpit zdalny. 
Zrobiłem to tak: Bezpieczeństwo > przekierowania portów > dodałem nowy: nazwa: pulpit, stan sieci włączono, port wyzwalania 3389, protokół wyzwalania TCP/UDP, Otwarty Prot. TCP, Otwarty port 3389. 

Próbując połączyć się z komputerem z zewnętrznym ip nic nie daje… 

Z ciekawości, komputer rodziców ma sam modem przenośny w takim razie jak w nim utworzyć port 3389? może jest inny sposób? 

Zależy mi na wykorzystaniu narzędzi windows, szkolę samego siebie, możliwe do przyszłej pracy, zależy mi na tej umiejętności

TeamViewer 

http://www.dobreprogramy.pl/TeamViewer,Program,Windows,13319.html

Prawdopodobnie masz prywatne IP, więc przekierowanie portów nie zadziała, musisz skorzystać z zewnętrznych narzędzi, np TeamViewera do którego link masz w poprzednim poście.

Jak wspomniano - możesz nie mieć “zewnętrznego” adresu IP. Jak to testujesz? Będąc poza domem łączysz się na adres WAN? Jak to jakiś LTE, to na 99% nie połączysz się bezpośrednio przez RDP.

Dzięki wszyskiem, nie ma opcji, pozostaje mi coś z aplikacji