Poszukuję BIOSu do Kiano Slimnote 15.6 - a może inny?

Witajcie
Poszukuję Biosu do Kiano Slimnote 15.6 opartego na Intel Atom X5-Z8350, 4 GB RAM. Obecnie mam problem, bo laptop po naprawie ma wgrany Bios innego producenta i w efekcie nie mogę zainstalować Windows 10 64 bit.
I jeszcze mam jedną prośbę - Kiano Slimnote 14.2 (z plusem i bez) ma podobne bebechy, czy od niego spasuje? Ktoś może wie czy w Kiano BIOS wgrywa się programatorem czy można pod Windowsem programem Aptio 4 lub 5?
Będę wdzięczny za odpowiedzi :slight_smile:

Tzn. jak nie możesz wgrać windowsa ? nie startuje Ci pewnie pendrive instalacyjny:)?
Czy przy instalacji krzaki? Masz coś na tym lapku?
Przerabiałem, zainstalowanie winda to pół biedy, dalej będzie mniej fajnie ze sterownikami.

Bios który jest tam wgrany nie pozwala na instalację Windows 10 64bit- po prostu nie uruchomi się instalator. Wgrała się wersja 32bit ale co z tego jak sterowniki do 15.6 mam w wersji x64 i nie ruszą. Sterowniki to nie problem. Główny to brak BIOSU/UEFI, bo bez oryginalnego wielka kupa. Myślałem spróbować wgrać BIOS od 14.2 ale nie wiem czy zadziała.

Oryginalny bios mają Chińczycy, taobao i inne wynalazki poszukaj, czy któryś nie ma Twojej płyty, ale flashowanie niesie takie ryzyko, że za nowy wydasz kolejne 200zł (chyba, że masz programator?)

14.2 ma tą samą płytę, ale problemem może być brak złącza na dysk i inna matryca…

Kiano nie udostępnia BIOSu, chcą 130 zł za wgranie, a już tak zapłaciłem 300 zł za naprawę. Najbardziej pasujące komponenty ma model 14.2+. Znalazłem BIOS tylko do 14.2. Programatora nie posiadam.
I nie wiem czy tym programem Aptio 4 bądź 5 da się flashować pod Windowsem. Płyta główna ma jakieś symbole i brak nazwy i jest wielkości tej od tabletu.
Dysk w Kiano jest wykrywany dopiero po ręcznym aktywowaniu w systemie w panelu administracyjnym. Takto komputer działa jak 14.2 i inne z 32GB MMC. Zresztą złącze dysku jest na taśmie.

To wiesz co…:wink: Troszkę niepotrzebnie wgrywałeś ten BIOS, 300 zł to połowa wartości. Wiem jak wygląda w środku płyta, mam ten sam:) Najprościej byłoby literalnie, dorwać używanego z rozbitą matrycą czy cczymśkolwiek i wykorzystać jako abze podzespołów.

Swojądrogą, jak BIOS tam uwaliłeś? Gdybym miał programator, to bym sam Ci swój skopiował :wink:

Zobacz na anglojęzycznych stronach, ten Kiano ma to samo w środku co inne (płyta tabletowa z wlutowanym prockiem) https://forum.chuwi.com/thread-4468-2-1.html

Komputer padł po przestawieniu opcji w BIOSie z System ID Windows na Android. Zwykła, dość kosztowna ciekawość… po tym lapek się nie włączał, a w serwisie stwierdzono uszkodzenie zasilania procesora. Stąd te 300zł. A potem wyszło, że padł i BIOS… wgrano mi inny, który niestety nie obsługuje 64 bitowej wersji Windows 10.
W serwisie wgrywali BIOS programatorem. Ale znalazłem BIOS od 14.2 i teraz ten od Chuwi - który właściwie jest tym samym bez klawiatury numerycznej i program Aptio 4 i 5.
Myślałem o zakupie rozwalonej używki, ale były dość drogie - kupiłbym wnet używany sprawny.
Ten BIOS od Chuwi wgrywa się programatorem? Bo czytałem temat i ludziska podawały odnośnik (chyba po portugalsku) i tam robili to domowym sposobem jak programator.
Jeśli wiesz coś więcej będę niezmiernie wdzięczny. A tak w ogóle BIOS mam wgrany od Prestigio, który ma identyczne parametry jak mój, ale jednak nie obsługuje x64 i dupa z tego. Windows 10 x86 nie obsłuzy więcej niż 2GB RAM i do tego nie działają sterowniki, a komputer myśli, że jest nie Kiano ale Prestigio i nie działają nawet od niego :confused:

Znaczy tak, chuwei ma najpewniej taką samą płytkę i matrycę, tu się wiele raczej nie zmieniło. Jeżeli działa, to chyba powinno dać się flashowac BIOS (raz w życiu robiłem, czym nie pamiętam), ale poszukałbym na Twoim miejscu na około:) I tak masz tam 4GB ram, więc wiele nie tracisz, cholera wie, może Chuwei (lub inny Taobook z Aliexpressu) ma … 32 bitowe sterowniki gdzieś w sieci :slight_smile:

Jak się uda ja wyszukać i wgrać, to niech będzie i Bios od Prestige, żeby tylko działało :slight_smile: Zabawy z BIOS zostawiłbym na ostateczność.

Witam ale w serwisie ci wgrali inny bios ? to z powrotem do nich na naprawę gwarancyjną spartolili niech naprawiają oczywiście gwarancyjnie

@anon7248146 dobra myśl! poszukam sterowników do chuwi… ale głównie to spróbuję z Biosem
@Bax - serwis tylko go przywrócił do życia, padł BIOS, a jego nie da się nigdzie dostać, więc wgrali od Prestigio. Innej możliwości nie było.

Mam BIOS do Chuwi 15.6, ale robię wg instrukcji, rozpakować go na pendrive, zmienić nazwę pliku i zbootować i … nie włącza się flashowanie Biosu. Sterowniki do Chuwi 15.6 też są x64 :confused:

Flashowanie, przynajmniej ostatnio u mnie, szło z winda, nie biosu :wink: Flash to bios czy jakoś tak był program spod Wndowsa, wiesz, tylko może jednak naprawdę poszukaj tych innych “kopi” kiano na aliexpresie i kto w Chinach to robi :wink: Jak uwalisz Bios, to laptop , no sam wiesz ile wart i ile bios kosztuje :wink: