Poszukuje darmowego forum

Witam!

Poszukuje darmowego forum. Myślę o założeniu na takiej zasadzie jak http://phorum.pl i chciałem się zapytać czy znacie jakieś lepsze, sprawdzone opcje.

Pozdrawiam, swi_r

Ja bym ci radził po prostu wzięcie darmowego hostingu i wgranie tam wybranego forum. Możesz wtedy w nim zmieniać dosłownie wszystko, a nawet jeżeli nie masz wiedzy z html/php to zawsze masz panel administratora gdzie 95% zmian jakich się dokonuje dopasowując sobie forum możesz zrobić. Przede wszystkim masz wtedy swobodę odnośnie wgrywania nowych styli, emotek, czcionek etc.

Jeżeli chodzi o sam hosting to proponuje spojrzeć na http://www.000webhost.com/ - w pełni darmowy, żadnych problemów nie uświadczyłem, jeszcze się nie zdarzyło aby któryś z serwerów na których coś tam stawiałem padł. Jak nie wiesz jak uruchomić takie forum to wpisz w google “własne forum php” i tam już znajdziesz wszystko co potrzeba.

ps no i ogromnym plusem jest totalny brak reklam :slight_smile:

“baton1” dobrze mówi (a raczej piszę)…

Najlepiej gdybyś spróbował postawić własne forum od początku. Z systemów zarządzania treścią (CMS) dla forum polecam phpBB. To forum z takiego korzysta i sam widzisz jaki efekt można dzięki niemu uzyskać…

Również polecam 000webhost.com - miałem tam parę stron, zresztą nadal mam… Nigdy się na tym hostingu nie zawiodłem, działa po prostu świetnie jak na darmowe rozwiązanie.

Jeśli chodzi o darmowy hosting forum to zdecydowanie odradzam 000webhost.com - na strony może i jest dobry, ale jeśli twoje forum się troszkę rozrośnie to na 99% zostanie zablokowane. Ponadto, nawet niewielkie fora tam mulą (ale to już trochę zależy od tego, jaki serwer ci przydzielą). Sam doświadczyłem tego gdy prowadziliśmy ze znajomym forum - pewnego pięknego dnia zostało po prostu zablokowane, gdyż zbyt obciążało maszynę. Jeśli koniecznie chcesz mieć darmowy hosting, to polecam ugu.pl, korzystam z dwóch for tam założonych i jest ok, działają w miarę szybko i nie są blokowane. Rozważ możliwość wykupienia płatnego hostingu, boo.pl oferuje przyzwoite parametry hostingu już za 3 zł miesięcznie i płatność SMSem (zakładając, że twoje forum nie będzie zbyt wielkie, jeśli ma to być duże forum nawet nie myśl o darmowym hostingu - on po prostu tego nie wytrzyma).