Poszukuję darmowego serwera FTP pod Windows

Witam,

poszukuję darmowego (Freeware, GPL) serwera FTP pod Windows. Wiem, że takich programów jest wiele jednak żaden z tych, które testowałem nie miał takiej opcji, którą spotkałem w płatnym Bulletproof FTP Server. Chodzi o to, że dla np. mam 2 karty sieciowe i tym samym dwa adresy IP:

8x.xxx.xxx.xxx (publiczne - Internet)

169.254.xxx.xxx (sieć lokalna).

Po uruchomieniu serwera FTP, można się z nim łączyć przez oba te adresy bez konieczności stawiania osobnego serwera FTP dla każdej z sieci. Bulletproof FTP Server umożliwia dodatkowo wybranie sposobu łączenia się przez każdego użytkownika, tzn. czy może on łączyć sie przez wszystkie adresy IP serwera FTP, czy tylko przez te które mu podamy (np. chcemy aby użytkownik naszej sieci lokalnej mógł łączyć się tylko i wyłączenie za jej pośrednictwem, a żeby nie miał dostępu do serwera przez adres publiczny).

Wiele serwerów FTP, które testowałem umożliwiało postawienie FTP’a tylko na jednym konkretnym adresie IP… wyjątkiem był Cesar FTP i Cerberus FTP Server 2.45 niestety żaden z nich nie miał możliwości przypisania jednemu użytkownikowi konkretnego IP serwera, przez które może się łączyć. Dodatkowo Cerberus FTP Server 2.45 mimo poprawnej konfiguracji nie chciał do końca poprawnie działać na sieci lokalnej gdy jednocześnie serwer FTP działał na IP publicznym.

Mam nadzieję, że dość jasno to napisałem i zrozumiecie o co mi chodzi :slight_smile: Bo tak jak to czytam, to sam za wiele bym z tego nie zrozumiał. Jeśli ktoś zna darmowy program, który posiada te dwie opcje to proszę o pomoc…

Nie jestem pewny ale spróbuj tego.