Poszukuję darmowej chmury i/lub hostingu

Witam
Szukam miejsca w którym mogę przechowywać swoje dane/pliki, chodzi mi o to, abym mógł wrzucić np. kilkadziesiąt zdjęć w formie galerii i podać komuś link.

Priorytet - bezpłatnie.
Priorytet 2 - bezpiecznie!
Sprawdziłem CBA.pl i niestety jest to koszmar! Kompletnie nic tam nie działa, po zainstalowaniu i skonfigurowaniu galerii, wysypuje się lub nie można się zalogować.
Pozdrawiam
g.

Dropbox, google drive, ms coś też ma swojego.

A widzisz, nie dodałem jednego. Szukam jakiejś alternatywy dla tych najpopularniejszych chodzi mi o bezpieczeństwo danych i prywatność. Podoba mi się owncloud, nextcloud etc.

i jeszcze jedna ważna sprawa, aby była aplikacja mobilna do tego.

Mogę za to nawet zapłacić, jakieś kilkadziesiąt zł rocznie.

O prywatności zapomnij, zwłaszcza w przypadku darmowych usług. W płatnych otrzymujesz tylko pozorną prywatność. Jeśli Ci zależy na bezpieczeństwie i prywatności to tylko własne rozwiązania, na własnym sprzęcie.

Przykro mi Cię w tym uświadomić, ale nie ma czegoś takiego jak darmowa usługa czy aplikacja. Raczej trzeba spytać w jaki sposób płacisz za korzystanie z niej. Na dzień dzisiejszy za to że masz coś za darmo to płacisz właśnie swoimi danymi i brakiem prywatności.

1 polubienie

Osobiście korzystam z mega.nz i jestem zadowolony.

Ja korzystam z OneDrive już ze dwa lata,zadowolenie.

Po ostrych poszukiwaniach, wiem jedno, rozwiązanie którego szukam, raczej nie istnieje, jedyne co mogę zrobić, to zainstalować jakiś dysk sieciowy i tyle. Zmieniam więc swój pogląd na sprawę i mam pytanie, czy znajdę gdzieś dobrą chmurę, może być płatna 60-80zł/rok, ale żadna z topowych od gugli czy MS? Może być coś niszowego, wystarczy mi 2-5GB, jedyny warunek, to taki, abym mógł udostępniać link osobom trzecim.
Pozdrawiam
g.

Śledź sobie profil Hekko na społecznościach.
Wrzucają tam info o rabatach np. na 80 proc.
I wtedy zapłacisz kilkanaście złotych za rok jakościowej usługi.

1 polubienie

wiesz ile było tego typu stron. jaką masz pewność że pewnego dnia nie zostanie “wyłączona”

No niby tak, ale używając korpo rozwiązań, godzisz się na sprzedaż własnych danych.

Dlatego ja mam własną chumurę na własnym sprzęcie, na który patrzę i mam dostęp tylko ja i nie muszę się martwić jakimś wyciekiem.

Zatem chyba nie do końca rozumiesz, co to jest chmura.
Bo tej chmury nie widzisz, jej nie ma u ciebie, więc średnio możesz na nią patrzeć :wink:

Zdjęcia Google