Poszukuje darmwego WinRara

Czy jest dostępna jakaś wersja winrara w wersji darmowej?

Nie ma darmowej wersji WinRara ale są inne darmowe programy które mogą go zastąpic np.7Zip

za darmo jest ale jedynie na 30dni, później trzeba kupić licencje aby nadal z niego kożystać

są tak jak wspomniał zyga1960 , darmowe odpowiedniki

7-Zip jest o niebo lepszy, jeszcze nigdy nie pobrałem uszkodzonego archiwum w natywnym formacie 7zipa, natomiast plików .rar - ogromną ilość. Pamięta, że jak udostępniasz jakieś pliki - pakuj do .zip lub natywnego formatu 7-Zipa. Nie każdy chce używać WinRAR’a :stuck_out_tongue:

niezDarek , nie 30 dni a 40 dni

Przecież po upływie 40 dni można normalnie korzystać z WinRar’a, tylko będzie okienko wyskakiwało po włączeniu. :slight_smile:

można ale nie będzie to legalne

ctr ciekawe jest to, że nie można/nie wolno, bo to nielegalne. Wyobraź sobie, że Polsce było ostatnio głośno o gościu, który jest ścigany za to, że używał WinRara i chyba Total Commandera po wygaśnięciu okresu testowego bez wykupienia licencji. Na DP też chyba o tym pisali.

czyli nie można :wink:

No to nieźle. Swoją drogą ciekawe, dlaczego jest tak zrobione, że można używać winrara po wygaśnięciu licencji. Może ktoś to wytłumaczy ?

Program nie musi mieć żadnego ograniczenia funkcjonalności (chyba?) po okresie testowym, to zależy tylko od twórcy programu. Ważne są zapisy licencji i ich interpretacja przez odpowiednie “organy” (używasz, czyli program Ci pasuje i z licencją się zgadzasz oraz zobowiązujesz się ją przestrzegać).

Nie widzę w WinRarze nic szczególnego, za co trzeba płacić. Polecam darmowy IzArc

kwestia polityki producenta, wiedzą że i tak jak ktoś będzie chciał to pobierze sobie zawirusowaną “witaminkę” i będzie korzystał z programu, nie narażają użytkowników na infekcje :smiley: ja tak sobie to tłumacze :lol:

wcale nie musi być zawirusowana :lol:

A właśnie że jest. Pierwsze wersje WinRAR-a były freeware. Sam mam taką na dyskietce.

Proponuję skorzystać z programu 7-Zip. Oferuje on te same funkcje, co WinRAR. Nie pakuje chyba tylko do formatu *.rar (rozpakowuje RAR-y bez problemu) - chyba że coś się zmieniło, ale mozna pakować do formatu *.zip, a także *.7z, który jest również odczytywany przez współczesne wersje WinRAR-a.