Poszukuje darmwego WinRara


(Kasiulka 29) #1

Czy jest dostępna jakaś wersja winrara w wersji darmowej?


(Pirania1960) #2

Nie ma darmowej wersji WinRara ale są inne darmowe programy które mogą go zastąpic np.7Zip


(niezDarek) #3

za darmo jest ale jedynie na 30dni, później trzeba kupić licencje aby nadal z niego kożystać

są tak jak wspomniał zyga1960 , darmowe odpowiedniki


(demisen) #4

7-Zip jest o niebo lepszy, jeszcze nigdy nie pobrałem uszkodzonego archiwum w natywnym formacie 7zipa, natomiast plików .rar - ogromną ilość. Pamięta, że jak udostępniasz jakieś pliki - pakuj do .zip lub natywnego formatu 7-Zipa. Nie każdy chce używać WinRAR'a :stuck_out_tongue:


(Wiktor 1996 96) #5

niezDarek , nie 30 dni a 40 dni


(Ctr) #6

Przecież po upływie 40 dni można normalnie korzystać z WinRar'a, tylko będzie okienko wyskakiwało po włączeniu. :slight_smile:


(niezDarek) #7

można ale nie będzie to legalne


(Cedar) #8

ctr ciekawe jest to, że nie można/nie wolno, bo to nielegalne. Wyobraź sobie, że Polsce było ostatnio głośno o gościu, który jest ścigany za to, że używał WinRara i chyba Total Commandera po wygaśnięciu okresu testowego bez wykupienia licencji. Na DP też chyba o tym pisali.

czyli nie można :wink:


(Ctr) #9

No to nieźle. Swoją drogą ciekawe, dlaczego jest tak zrobione, że można używać winrara po wygaśnięciu licencji. Może ktoś to wytłumaczy ?


(Cedar) #10

Program nie musi mieć żadnego ograniczenia funkcjonalności (chyba?) po okresie testowym, to zależy tylko od twórcy programu. Ważne są zapisy licencji i ich interpretacja przez odpowiednie "organy" (używasz, czyli program Ci pasuje i z licencją się zgadzasz oraz zobowiązujesz się ją przestrzegać).


(Danielm86) #11

Nie widzę w WinRarze nic szczególnego, za co trzeba płacić. Polecam darmowy IzArc


(niezDarek) #12

kwestia polityki producenta, wiedzą że i tak jak ktoś będzie chciał to pobierze sobie zawirusowaną "witaminkę" i będzie korzystał z programu, nie narażają użytkowników na infekcje :smiley: ja tak sobie to tłumacze :lol:


(matio) #13

wcale nie musi być zawirusowana :lol:


(Kpc21) #14

A właśnie że jest. Pierwsze wersje WinRAR-a były freeware. Sam mam taką na dyskietce.

Proponuję skorzystać z programu 7-Zip. Oferuje on te same funkcje, co WinRAR. Nie pakuje chyba tylko do formatu *.rar (rozpakowuje RAR-y bez problemu) - chyba że coś się zmieniło, ale mozna pakować do formatu *.zip, a także *.7z, który jest również odczytywany przez współczesne wersje WinRAR-a.