Poszukuję dobrego klienta FTP

Cześć. Poszukuję dobrego klienta FTP. Chodzi mi o trzy rzeczy. Aby był:

• łatwy w obsłudze,

• zapamiętywał dane do serwera (login, hasło, serwer) żeby nie trzeba było za każdym razem wprowadzać,

• żeby się nie rozłączał po paru sekundach.

Miałem już FileZilla, TotalComander, ClassicFTP, żadne z tych. Co do ostatniego punktu chodzi mi o to żeby się nie rozłączał, nie wiem czy tylko u mnie jest ten problem, jak się połączę z serwerem i po np 30s zminimalizowanego programu rozłącza mi się on, strasznie mnie to denerwuje.

Rozłącza serwer, a nie klient, czasy rozłączania są różne w zależności o konfiguracji serwera. Więc klient by musiał co jakiś czas odświeżać serwer aby ten się nie rozłączył (co jest bez sensu). Nie bardzo rozumiem co to za problem. Jeśli taki znajdziesz to daj znać, dopiszę go do listy ‘ban’ do konfiga mojego serwera ftp.

Jak masz Windowsa to możesz skorzystać z wbudowanego w system klienta FTP. W XP dajesz Moje miejsca sieciowe -> Dodaj miejsce sieciowe i w polu tekstowym, które tam będzie dajesz ftp://IP_SERWERA, a potem to już dane do konta. W Windows VIsta i 7 będzie to jakoś podobnie, prawym na komputer, Mapuj dysk sieciowy -> Połącz się z serwerem sieciowym i postępujesz tak samo jak w przypadku WINXP

Ja ze swojej strony mogę polecić:

FileZilla

WinScp

TotalCommander

Co do windowsowego mapowania to tutaj masz instrukcje :

http://www.vista.pl/porady/952_serwer_ftp_jako_dysk_sieciowy.html

Pozdrawiam ; - )

pf1gura dzięki. Nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie :stuck_out_tongue: Zapisuje hasło, łatwy, normalny folder. Dzięki! :slight_smile:

Tyle że w ten sposób też połączenie jest rozłączane, a chciałeś aby nie było. Ponowne łączenie z serwerem idzie w tle jak zaczniesz wrzucać plik, tak że tego nie musisz robić sam, ale rozłączać się rozłącza. Więc jednak może się rozłączać? Bo się pogubiłem.

Polecam TC up lub zwykły TC , albo win scp do bezpiecznego przesyłania plików

Najlepiej wywalić usługę ftp, jeśli nie możesz korzystać z szyfrowanych połączeń WinSCP to pamiętaj ustawić główne hasło dla FTP z Total commandera.