Poszukuje dobrego kompa..na te czasy :p

PŁYTA GŁÓWNA: INTEL…

PROCESOR: INTEL CORE 2 DUO…

GRAFIKA: GEFORCE…ładna przejrzysta…nie do przesady

DYSK TWARDY: 250 GB…SAMSUNG?

2X1 GB KINGDOM…

Drukarka: wieloczynnosciowa…napewno HP…ale jaki model…??

Monitor: płaski…panorama…nie za drogi…takii good :D:D:D …mysle ze PHILIPS jest dobrą firmą…

Głośniki: Creative

Wymagania: komputer stabilny…szybki…ładna, przejrzysta grafika…oraz cichy :P:P

Podajcie…przykłady…

THX :d:d

Jaki pieniądz wchodzi w grę?

Podobne temaciki:

viewtopic.php?f=19&t=243214&start=0

tańszy:

viewtopic.php?f=19&t=243605&p=1605035#p1605035

co do głośników to polecam logitech x-540

Płyta główna: Abit Ip35, Gigabyte GA-P31-DS3L, Foxconn P35a-s

Procesor: Intel Core 2 Duo 7200 / 8200

Grafika: z tańszych 8800GS Asus ~ 300 zł, z droższych 8800GT / GTS od Gainwarda, Asusa…

Dysk: Samsung F1 250GB

Pamięć Ram: Patriot LLK 2x 1GB, A-Data Vitesta, Mushkin.

Zasilacz: CMPSU-450VXEU

Monitor : Samsung 2232BW

Głośniki : Logitech X-230, lub X-540

Jak chcesz skanować zdjęcia/negatywy to nie bierz urządzeń wielofunkcyjnych tylko osobny skaner. One nadają się tylko do skanowania jakiś papierów i ostatecznie zdjęć-w przeciętnej jakości.

W dniu 17.05.2008 , o godzinie 12:17 został dopisany post przez winiarro

A co do dysku to lepiej wziąść Seagate albo WD Caviar niż Samsung. Osobiście nie mam zaufania do dysków tej firmy - po przygodach z ich 80GB.

hm…

Mam pare pytań…

  1. Jaka jest bardziej stabilna karta …intel czy gigabyte…? Ja bym chcial bardziej stabilną…

  2. Karta graficzna…napewno GeForce…ale jaki model…zeby byla wydajna…przejrzysta itp…ja bym wziął z serii GT…7300GT LUB 8600 GT…cO MOŻECIE POWIEDZIEC o tych kartach?

  3. procesor…intel core 2 duo…szybki zeby byl…mysle …ze minimum…to 2x2 ghz…Czy dwurdzeniowe są teraz dobre?

  4. Ramy…to napewno wezme…2x1gb ram…od kingdom…

  5. zasilacz…slyszalem ze dobrym medcom…czy jakos tak :stuck_out_tongue:

  6. dysk twardy…napewno 250 gb…kolega ma samsung i nie narzeka…

  7. Monitor samsung lub philips…nie do przesady…nie chce po 800 lub 900 zl…tak do 600 lub 700 zl…:D:D

  8. glosniki to wezme creative…

  9. Obudowa…ladna…lepiej z wyswietlaczem…

  10. Drukarka…napewno wieloczynnosciowa…napewno HP! !!

NP. http://www.allegro.pl/item358631754_hp_ … upust.html

ttaa to juz zaawansowana…

Tak powiem…: skrzynka…do 2000 zl…a monitor i glosniki…i takie tam…myszka klawiatura …do 1000 zl …to wszystko chce miec do 3000 zl…Komputer glownie potrzebuje do pracy…czasami jakas gra…muzyka …film…

Taki good komp na te czasy…to nie moze byc komp dla maniaka komputerowego…lecz taki rodzinny komp na ktorym mozna popracowac…pograc… :P:P

P35 to chipset Intela :expressionless:

bierz 8800GS od Asus’a za 300zł ! Zaje fajna karta !

teraz bierze się tylko 2 rdzenie … Ghx rdzeni się nie sumuje , bierz E8200 Penryna lub E7200

Haha :smiley:

Za pewne chodziło Ci o Kingstone, no niestety są to słabe pamięci.

Z tańszych 2Gb 800Mhz to patriot LLK , A-data extreme edition

Tak Modecom- MC jest bardzo dobry z tańszych. z droższych (ok. 200zł) to OCZ StealthXStream 500W lub Corsair 450VX

WD2500AAKS , Seagate 250 es.2 , Samsung SpinPoint F1 wybieraj :stuck_out_tongue:

co to znaczy wg ciebie że karta graficzna jest przejrzysta? Już drugi raz wymieniasz te słowo w kontekscie karty graf. ale jest ono chyba zrozumiałe tylko przez ciebie

Jak nie grasz możesz wziąć Radeon 3650 najlepszy w tej chwili model z tym procesorem to:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,51459/

jak mało grasz a nie chcesz dużo wydawać to 8800GS za 300 zł są karty Asusa z dobrym chłodzeniem Glaciator.

Procesor Intel E7200 za 380 zł.

Nie ma według mojej skromnej wiedzy pamięci producenta Kingdom są Kingstony, są Kingmax-y. Ja polecam tanie ale dobre np. Patriot 2x1Gb 800Mhz CL4 ok.140 lub OCZ 2x1Gb 800Mhz CL4 w podobnej cenie.

Dysk twardy 250GB Seagate 7200,10 o oznaczeniu z końcówką 410 150 zł, lub 320Gb Samsung F1 190 zł.

oki oki…juz mam wszystko wypisane…tylko mam jeszcze pare pytan :D:D

  1. Drukarka…wybrałem HP 1510 …

http://www.allegro.pl/item360313210_hit … kaner.html

Chce drukarkę wielofunkcyjną do max 200 zł… :P:P

  1. Monitor…płaski…panorama itp. Do 700 zl…

http://www.allegro.pl/item362460503_asu … abrze.html

http://www.allegro.pl/item359515385_asu … cena_.html

Co myslicie o Asusie??

  1. Napęd?? LG.??..Pioneer??

Pioneer Dvr-215D, także nagrywarki Asusa niczego sobie :slight_smile:

Monitor: W tej cenie może być, ten pierwszy będzie raczej lepszy

ale malo widzialem u ludzi zeby mieli pioneer’a …naprawde są tani z 100 zl…Czy naprawde są b. dobre??

Monitor…Czy Asus…to b. dobry producent??

Jeszcze drukarką…czy model HP 1510 jest godny polecenia??

pioneer jest bardzo dobry jeśli chodzi o nagrywanie płyt, jeśli chodzi o odczyt to jest troszkę gorzej, ale jeśli nie będziesz płyt traktował gwoździem to nie powinno być większego problemu

nie wydaje mi się, aby urządzenie wielofunkcyjne za 99,- było godne polecenia, chociaż mogę się mylić

głośniki weź lepiej od Logitech’a

obudowy też nie bierz jakiegoś pudła za 40,- bo takie są do niczego, słabe wykonanie, słaby przepływ powietrza, itp.

Nie, są dziadowskie a testy, w których pionki kopią zady innym burner’om są sponsorowane a ludzie mający i chwalący ten napęd są przekupieni.

Jak nie kręcisz to wszystkie są stabilne oO

Co to znaczy przejrzysta ?? Chodzi ci o to żeby napisy drukniete na naklejce były strzelone Arial’em 24pt do tego wyśrodkowane i napisane jakimś kolorem nie walącym po oczach ?? oO

Nie, lepiej brać jedno rdzeniowe ze stajni AMD xD

A nie chodziło co czasem o ramy Kondom’a ??

Zależy do czego, bo do średniackich kompów to na pewno.

Między 250 a 320GB są takie różnice cenowe, że nie wiem czy ktoś je zauważa.

A wyświetlacz to po co ci ?? Światła w pokoju nie masz ?? Chcesz na nim filmy oglądać czy jak ??

Bo pioneery nie są zbyt popularne. Większość ludzi ma LG lub coś w tym stylu.