Poszukuję dobrego kompresora plików

Witam.

Może ktoś mi powiedzieć jaki jest najlepszy kompresor plików? Muszę z kilku plików o rozmiarze 20MB utworzyć archiwum nie większe niż 2MB. Mam 7-zip, czy za jego pomocą da się zrobić coś takiego? Jeśli tak to jak?

WinRAR to wg mnie najlepszy tego typu program. Można w nim bezproblemowo podzielić archiwum na mniejsze paczki.

WinRAR jest najlepszy (ale tu trzeba zaznaczyć, że płatny też jest :wink: ), lecz jeśli chcesz skompresować pliki o wielkości 20MB i zmieścić je w jednym archiwum o wielkości 2MB to nie da rady nawet najlepszym programem tego typu. W dużym stopniu zależy to od typu plików. Każdy typ plików ma różny stopień kompresji i inną wielkość uzyskasz po skompresowaniu… Jednak 2MB z 20 raczej nigdy nie uda Ci się zrobić. Jedynym sposobem na zrobienie archiwów takiej wielkości to, tak jak wspomniał stasiek1240 , podzielenie dużego archiwum na mniejsze paczki.

Hmm. No więc jeśli chodzi o Dobrego Kompresora to Polecił bym :

KGBArchiver albo PowerArchiver (sam korzystam z tego programu i jestem bardzo zadowolony. A i jeszcze jeśli chce ktoś pełną wersję tego Archivera to jest ona dostępna w najnowszym magazynie Komputer Świat. ).

Pozdro

np. 7-zip , WinUHA, TUGzip, IZArc, WinRAR.

Wszystko zależy jakiej metody kompresji chcesz użyć:

  1. najpopularniejsza = zip, rar

  2. najefektywniejsza = 7z, rar (efektywność w tym sensie - stosunek czasu poświęconego na skompresowanie danych do jego stopnia kompresji)

  3. najlepiej “pakują” = kgb (potwornie wolno), uha

Jakiego typu są te pliki ?? Pytam ponieważ może okazać się niemożliwe skompresowanie ich z 20 do 2MB.