Poszukuję dobrego oprogramowania zabezpieczającego komputer

Tak jak w temacie. Poszukuje darmowego oprogramowania zabezpieczającego komputer. Co nań musi sie składać?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Paweł

Chodzi ci o antywirusa czy firewall?

Najlepszy byłby zestaw Internet Security ale takowy darmowy chyba nie istnieje. Więc szukam wszelkiego, podkreślam wszelkiego innego zabezpieczenia darmowego. Nie znam się zbyt na tym. No ale antywirus, firewall, spyware, etc.

Konto ograniczone zamiast administratorskiego - najlepsze zabezpieczenie - plus Avast plus PC Tools Firewall albo Comodo Firewall albo cały zestaw Comodo. Czysto będziesz miał.

Antywirusy mają funkcję antyspyware, więc wystarczy jeden program zamiast dwóch.

To, czy firewall potrzebny, zależy od tego, jak komputer jest połączony z internetem. Jeśli poprzez router (np. bezprzewodowy), to w zupełności powinien wystarczyć wbudowany firewall. Jeśli bezpośrednio z internetem, to albo oddzielny firewall, albo wbudowany trzeba odpowiednio skonfigurować (“tryb zewnętrzny” czy jakoś tak - zamknięcie wszystkich zbędnych portów przychodzących).

Oddzielny firewall przydaje się, gdy na komputerze jest instalowane dużo programów, szczególnie z niepewnego źródła. Jeśli tylko kilka niezbędnych programów i jest zachowany rozsądek przy korzystaniu z internetu, wystarczy wbudowany.

Który antywirus, to zależy, czy komputer jest na stałe połączony z internetem (np. poprzez router), czy nie (np. modem Neostrady). Jeśli na stałe, to można spróbować Pandę CloudAntivirus. Jeśli nie, albo to połączenie przez sieć komórkową, to np. Microsoft Security Essential (po angielsku), Avast Home (po polsku), Avira (po angielsku), AVG Free (po polsku).

Comodo oferuje kompletny Internet Security za darmo, ma trochę opcji do grzebania.

COmodo internet security masz all in 1 i za darmo

Zobacz tutaj http://www.virus.gr/portal/en/content/2009-08%2C-10-august-05-september To jest test antywirusów, niżej na stronie są wyniki. Ja osobiście polecam avasta. Nie przymula kompa, nie narzuca się za bardzo, a oferowana ochrona stoi na dość wysokim poziomie jak na darmowy program, czasami tylko są fałszywe alarmy.

ja polecam COMODO INTERNET SECURITY.pl za free i pełny pakiet — http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 10602.html

  1. Ashampoo 1.61 - 98,48%

aahahahahaha już wierze w to że ten test był całkowicie obiektywny :smiley:

może nie do końca, ale ogólny zarys wyników pokrywa się z opiniami. Ten ashampoo też mi nie pasuje, ale poza tym wszystko raczej obiektywnie.

Ja z darmowych antyvirusów polecam Ci Avasta!

Wybrałem Comodo, dzięki:)

Pozdrawiam,

P.

Program antywirusowy- Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 9.0.0.407 należy dobrze skonfigurować (http://antivir-polska.info/faq/konfiguracja/)

Ochrona prywatności- Program CCleaner

Program antyspywar- IObit Security 360

Pakiet zabezpieczający- Comodo Internet Security 3.13.119746.572 bezpłatna wersja programu. :wink:

Polecam tez wersje trial:

Kaspersky Internet Security 2010 9.0.0.736

Norton Internet Security 2010 17.0.0.136

jak napisał że już wybrał to po kiego ciągle coś wpisujecie ?