Poszukuję DOBREGO organizera

Chodzi o program, który zastąpi papierowy kalendarz, przypomni o urodzinach girlfriend, pozwoli na ustawianie przypomnień cyklicznych i wyświetli na pulpicie listę zadań na dany dzień z dokładnością min. do 30 min.

Niemal idealne jest to cacuszko:

http://g1.idg.pl/ftp/pc/coolcalendar.jpg

Ale to cacuszko jest płatne. Istnieje jakaś darmowa alternatywa?

Daruj sobie tutaj takie uwagi.

:arrow: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=54

np. draco jest bardzo dobry ale popatrz też na inne.

Znam Draco, ale ono mi się nie podoba. Teraz używam też czegoś niezłego: http://www.idg.pl/ftp/pc_6855/Essential.PIM.1.5.2.html

, ale programik troche się posypał po aktualizacji. Jest więc okazja do przesiadki. Ten, którego uzywam ma dobry kalendarz, pozwala na zapis cyklicznych zadań, ale przypomnień juz nie. Poza tym marzę o czymś co wyświetla listę zadań na pulpicie podobnie jak coolcalendar 4. Program nie musi mieć polskiego interfejsu (wystarczy angielski).

Draco był w PCformacie

I co z tego, że był? Nie bytam gdzie co było. Liczę, że może ktoś natknał się na jakiś niszowy dobry programik i go poleci. Te bardziej znane jak Draco czy Sunbird testowałem.

Zobacz jeszcze program PINs:

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=281&t=54

Program fajny, ale nie do teych celów, o których pisałem.

PS. Wszystkie programy z tej kategorii w serwisie dp.pl przejrzałem.

A google Calendar

A może wystarczy taki maluszek :smiley: Rainlendar

Potrafi on załadować się przezroczysty na pulpit ? nie mam konta w Google, wiec na razie go nie testowałem.

HM, HM. No, no, ciekawy ten maluszek trzeba przyznać :slight_smile:

Obsługuje on język polski, ale serwer z pakietem nie odpowiada. Jeśli masz ten pakiet i to miałbym prośbę o wysłanie na mail, choć i bez niego program wydaje sie interesujący :smiley:

Spróbuj na tej stronie http://www.ipi.fi/~rainy/index.php?pn=p … rainlendar, sprawdzałem, wszystkie linki do plików działają.

Z tego co pamiętam, to polskie tłumaczenie było z deka zwalone (brakuje polskich znaków - ale samemu można poprawić jeśli się ma trochę czasu i samozaparcia :slight_smile: ).

Ściągnij sobie też paczkę rainlendar_skins.zip - jest w niej spolszczona skórka Shadow3.1 (ta z obrazka na stronie)

Tak to działa. Powściągałem sobie jeszcze sporo skórek. Nie będę wymieniał wszystkich, bo jest ich ze 20, ale działają tylko 4: Glossy:(z tym, że Events jest na szarym tle), Shadow 100%, Tranquill 100% i women 2006 (tylko po hiszpańsku). Działa u Ciebie jeszcze jakaś ciekawa skórka?

Chciałbym wiedzieć jeszcze czy da się zmieniać rozmiar okna wydarzeń i ewentualnie rozmiar czcionki.

Poza tym dzięki za link, do fajnego a nieznanego programu.

Testuje też nowego sunbirda, ale siermiężnie on wygląda. Poza tym kto raz zasmakuje kalendarza z przezroczystością ładowanego na pulpit, to do innego łatwo nie wróci.

No to cieszę się, że ci przypasował ten programik. Jest mały, ale sporo potrafi no i jak wygląda :D.

Co do skórek, to cały problem polega na tym, że ostatnio program został w dużym stopniu unowocześniony, doszły nowe funkcje, a w sieci wciąż jeszcze jest sporo skórek robionych pod wcześniejsze wersje, w których tych nowych opcji po prostu nie ma (bo ich wtedy nie było). Musisz po prostu przed ściągnięciem skórki poczytać info do niej, do jakiej wersji jest zrobiona.

Co do zmiany rozmiaru okna wydarzeń to można go zmieniać (dotyczy to również okna listy zadań). Prawoklik na kalendarzu (lub oknie wydarzeń czy listy zadań), z menu wybieramy Skórki->Edytuj bieżącą skórkę. W otwartym oknie przechodzisz do zakładki Wydarzenia (tej obok zakładki “Okienko komunikatu”) i tam możesz zmienić szerokość. Poniżej możesz zmienić czcionkę treści wydarzeń -rodzaj,wielkość i kolor.

Nie wszystko da się zmienić, bo niektóre elementy skórek to pliki graficzne i aby je zmienić musisz stworzyć nowy rysunek (przeważnie są to pliki png z przeźroczystością).

Ponadto, niektóre opcje można zmienić jedynie edytując plik *.ini danej skórki. Tak zmienisz np.: nazwy dni tygodnia i miesięcy na polskie w skórce, pod warunkiem oczywiście, że nie są w niej wykorzystywane do tego pliki graficzne, tylko wyświetlana zwykła czcionka.

To tyle tego przydługiego wykładu :smiley: . Do reszty pewnie dojdziesz sam.

Pozdrawiam :slight_smile:

Dzięki za wywód :smiley: . W zanacznej mierze rozpracowałem program i dostosowałem do potrzeb. 3 rzeczy nie udało mi sie jednak ustawić. Mam nadzieję, że jakoś się da, bo to program open sorce, a te są konfigurowalne zazwyczaj.

  1. Przy dodawaniu nowych wydarzeń domyślnie zaznaczone jest “pokaż alarm” i “wydarzenie całodzienne”. Co zrobić żeby domyślnie były one odznaczone?

  2. Przy usuwaniu wydarzeń program (zresztą jak wszystkie programy tego typu :frowning: ) pyta “czy naprawdę chcesz usunąć, to wydarzenie”. Po pewnym czasie ciągłe klikanie tego zaczyna irytować.

  3. Alarmy są u mnie bezdźwięczne, ale być może tak powinno być. Z drugiej strony powodem może być to, że powyłączałem zdecydowaną większość domyśnych dźwięków systemowych w XP.

Na kwestiach 2 i 1 zależy mi, zdecydowanie bardziej.

Jeśli chodzi o dwa pierwsze pytania, to niestety nie umiem Ci pomóc. Pogrzeb w opcjach programu - ja nic nie znalazłem.

Co się tyczy trzeciego pytania o dźwięk przy pojawianiu się komunikatu, to można ustawić program, żeby przy komunikacie odtwarzał pliki wav.

Trzeba otworzyć plik Rainlendar.ini (w notatniku), znajdujemy ciąg EventExecute= i edytujemy go by wyglądał np. tak:

EventExecute=PLAY C:\alarm.wav

Zapisujemy zmiany i restartujemy Rainlendar. Od tego momentu, podczas pokazywania okna komunikatu będzie odtwarzany plik alarm.wav.

Sposób działa. Dla zainteresowanych dodam, że najpierw oczywiście trzeba umieścić plika alarm.wav w podanej ścieżce. Wystarczy skopiować jakiś dźwięk systemowy windowsa i zmienić jego nazwę na alarm.wav

W sprawie problemu nr 2 napisałem właśnie posta na angielskim forum programu. Może autor będzie wiedział jak to zrobić :wink:

Pozdr