Poszukuje dobrego routera do multimediów pod DLNA

Cześć. Proszę pomóżcie mi znaleźć w miarę nowoczesny router z obsługą DLNA. Mam małą sieć w domu z podpiętym pod router dyskiem z multimediami ale niestety się on nie wyrabia.
Sprzęt to stary d-link dir-857 z firmware sprzed kilku lat, do którego producent nic już nie dodaje. Nie ma też do niego żadnych otwartego software’u, który by go wzbogacił o nowe możliwości.
Niestety jest to hardware bardzo ociężałe, czasami nie wykrywa podpiętych nośników, pomimo obecności wielu katalogów potrafi pokazywać tylko jeden, dwa. Nie bardzo wiadomo czemu, bo interface do zarządzania jest bardzo ubogi i brak jest rzetelnej dokumentacji, która by mówiła, że np. router potrzebuje czasu na zeskanowanie plików, albo że trzeba zrobić hokus-pokus w celu ich prawidłowego pokazania. Itp. generalnie sprzęt może nadawał się do diviksów w 2011 roku ale dziś to staroć.

Można kupić dość tanio Netgara R6220 (używka). Na Eko.one.pl masz do niego Openwrt. Jeśli chodzi o serwer multimediów to raczej bym polecał zakup Raspberry Pi 4. Mam podłączony dysk do USB 3.0 i wyciąga ok 75 mb/s odczytu po lanie.

Raspberry wchodzi jako opcja. Nie chciał bym jednak mnożyć bytów ponadkonieczność - modem z kablówki - router - raspberry, chyba, że bym skonfigurował malinkę pod Access Point Wi-Fi z serwerem mediów? BTW. Jaki system masz na malince?

Mam Raspbiana lite. Nie wiem czy malina ma dobrą antenę WiFi. Sam przez dłuższy czas miałem serwer dlna, smarhome, plików na TP Linku Wdr3600 jednak transfer być niezbyt zadowalający. Teraz jest dużo lepiej.