Poszukuję dobrej karty sieciowej wifi


(Sebastianp88) #1

Witam wszystkich,

tak jak w temacie - poszukuję dobrej karty sieciowej wifi, najlepiej w standardzie n posiadającej sterowniki do 64bitowego systemu. Zastanawiałem się nad kupnem tej karty: http://www.agito.pl/karty-sieciowe/d-link-dwa-547.0.34738.html?attr=1-2207,1490-178539 ale nie jestem pewny czy posiada sterowniki 64 bitowe. Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam


(Maciek Matan) #2

na pewno nie kupisz karty od liveboxa


(Sebastianp88) #3

Po czym wnioskujesz że jest to karta od livebox'a?


(Technokrata) #4

Całe dorosłe życie posługuję się produktami firmy D-link. Nigdy się nie zawiodłem. Twój wybór co do karty jest trafiony. Oczywiście to moje zdanie.


(Rovou5hou) #5

W takim razie ostrożnie podchodziłbym do wyrobów D-Linka. Ich produkty potrafią niekiedy "dać w kość", generując trudne do rozwiązania problemy ze stabilnością pracy. Zerkałbym raczej w stronę niedrogich, aczkolwiek solidnych "generic'ów" pokroju TP-Link'a.

To zależy jakiego systemu używasz. W każdej karcie WiFi najważniejszy jest użyty chipset. W podlinkowanym egzemplarzu to akurat Atheros. Czyli będzie miał sterowniki pod większość współczesnych systemów operacyjnych, w tym praktycznie wszystkie popularne.


(Maciek Matan) #6

Bo cały livebox to jedno wielkie...coś.


(dymsza4) #7

Biedzie problem ze sterownikami pod windows 7 64 bit. Ja mam windows 7 64 bit i od poczatku miałem problemy ze sterownikami kart d-linka,tracer,tp-link, sparklana. Przy wyborze karty musisz pamiętać o tym zęby to była nowa seria karty świeżo wydana. Bo starsze mimo tego ze producent pisze sterowniki nie działają prawidłowo. Inaczej jest w laptopach nie ma z tym problemu. Pisze z własnego doświadczenia bo kupowałem rożne karty i były problemy.Mogę polecić tą kartę http://allegro.pl/karta-wi-fi-tp-link-t ... 45222.html :-o :-o


(Sebastianp88) #8

To teraz mam problem... Znalazłem 4 karty które moim zdaniem mogłyby bybre ale każda ma swoje za i przeciw. Osobiście używałem przez 7 lat linksysa, który niestety już szfankuje - przy tej marce wybrałbym http://www.linksysbycisco.com/PL/pl/products/WMP300N co to D--linka produkt podany w pierwszym poście, z kolei to TP-linka wacham się miedzy http://www.tp-link.com/pl/products/productDetails.asp?class=anm&content=spe&pmodel=TL-WN951N a tym http://www.tp-link.com/pl/products/productDetails.asp?class=anm&content=spe&pmodel=TL-WN851N. Którą z tych 4 byście wybrali - ale tak szczerze?


(Technik Elektro) #9

bierz tp-linka 3 antenowego jeśli różnica cenowa nie jest zbyt wielka.