Poszukuję dobrej lustrzanki - do 2,5tys

To proszę teraz o taka pomoc, po proszę o dobre bezlusterkowce albo kompakt nw już co kupić, w przedzialce cenowym 1500plus,minus,zawsze mogę coś dołożyć. Pomóżcie i kupuje,bo czym dłużej myślę nadal tym to glupieje :stuck_out_tongue:

Do ceny 1500zł polecam ten aparat: http://allegro.pl/aparat-foto-kamera-slajdy-efekty-dla-dziecka-i4014255687.html  używam go od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę.

Hehe :slight_smile:

''Dobry" aparat to pojęcie bardzo pojemne. Fotografia to drogie hobby. Zwłaszcza dla znawców i pasjonatów fotografii. I tacy znawcy i pasjonaci, za sumę dwóch i pół tysiąca złotych, to ci polecą statyw i futerał na aparat fotograficzny. A ten(aparat) dlam znawcy to będzie w cenie samochodu(nie żartuję). Dobra optyka jest bardzo, bardzo droga.

Znawcy mówią, że od matrycy ważniejsza jest optyka. Dlatego warto wybrać coś z wymiennymi obiektywami. Coś, do czego jest dużo kompatybilnych, obiektywów. Dlatego upierałbym się przy opcji Canon/Nikon.

Alnbo kup sobie smartfona za tą sumę. Też zrobisz nim zdjęcie, film nakręcisz i jeszcze zadzwonisz.

No dobra, postraszyliśmy :)  to ja mogę od siebie zaproponować:

Jak się zbulwersuje to wezme Canona EOS 600D i palicho !

My możemy wskazać konkretne modele, systemy i osprzęt, decyzję trzeba podjąć samodzielnie.

@pstrovski

A tak z ciekawości chcę spytać, ile kosztuje “dobra” lustrzanka dla amatora? Tzn mam na myśli ile powinno kosztować body lustzranki dla amatora, by jakość zjęć była zadoalająca. Na co warto zwrócić uwagę, przy zakupie aparatu. Które parametry są ważne, a które to chwyt marketingowy?

I druga skłądowa pytania. Nie am fotografii bez obiektywu, Podobno ten jaest najważniejszy w aparacie fotograficznym. Jaki powinien być “uniwersalny”. powiedzmy w okolicy 50mm obiektyw dla amatora.

Nie wiem, czy istnieją jakieś  w miarę sensowne odpowiedzi  moje pytania. Może są głupie. Ale może istnieje sensowana odpowiedź na pytanie, co powinien mieć aparat dla amatora w 'rozsądnej" cenie.

Ale dla czego lustrzanka? :slight_smile:

Sorry za podczepienie, szukam aparatu ale nie dla siebie, tylko na prezent dla osoby która dość sporo fotografuje (zawody sportowe), w wolnych chwilach kręci się po mieście i cyka fotki. Znalazłem polecenie Nikona D3300 tutaj: http://www.pcgeek.com.pl/jaka-lustrzanke-wybrac-dla-amatora/, to w sumie świeży sprzęt, ale nie wiem czy się nada do regularnego wykorzystania. Szczegółowo to moge podac jakie zdjęcia są robione, niestety nie mogę się spytać dokładnie o model bo nici z niespodzianki:

  • na zewnątrz, dużo w ruchu, mocne nasłonecznienie i zmienna pogoda, z oddali

  • statyczne na zewnątrz, z duuużej odległości

dajcie znać czy dobry pomysł, dzięki

nie podałeś najważniejszej informacji - czym foci obecnie.

Pomijam fakt, że mnie np. swoim pomysłem na prezent byś nie uszczęśliwił, a wręcz odwrotnie.

Wg najlepsze rozwiązanie, to jednak porozmawiać z osobą, która ma być obdarowana - daje to większe prawdopodobieństwo, że prezent nie trafi na allegro z dopiskiem ‘nietrafiony’.

W sumie, ok, to sprawdzę najpierw czym cyka, nawet nie pomyślałem że może w sumie nie podpasić. Obdarowany w sumie jest nieletni, no ale pewnie na aparatach się lepiej zna niż ja, więc rzeczywiście mogę mu nie pomóc.