Poszukuję dobrej lustrzanki - do 2,5tys

Tak jak w temacie. Pomóżcie mi ,bo mam dylemat na rynku lustrzanek. Liczę na wsparcie od Was:)

Ja bym kupił Nikona D5100 z obiektywem 18-105 mm. Zoom się przydaje.

Ale gdybym był bardzo bogaty, wybrałbym Canona, najlepszegoo za te dwa i pół tysiączka :mrgreen:

Kiedys rozważałem zakup lustrzanki cyfrowe(niestety nic z tego nie wyszło). I na sepcjalistycznych forach wyczytałem, że w przypadku lustzranek należy zdecydować się na system obiektywów. No i Nikon ma ciekawe i tanie obiektywy. I ze stabilizacją obrazu. Canon jest droższy. A te ze stabilizacją, są  jeszcze droższe.

Oczywiście są i inne marki. Ale wydaje mi się, ze do tych dwóch jest największy wybór obiektywów.

 

Bardzo ciężko o dobry sprzęt w tej cenie. W takim zakresie cenowym dostaniesz tylko czysto amatorskie modele lustrzanek. Chyba, że coś z drugiej ręki. Zajrzyj sobie jeszcze do tego tematu: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/468430-aparat-cyfrowylustrzanka-do-3000z%C5%82/ i zastanów się czy aby na pewno jest Ci potrzebna lustrzanka.

Co do osób które posiadaja lustrzanki ,do ceny 2,5tys. Jakie modele posiadacie?

Tylko Canon EOS , jedyna lustrzanka produkowana w japoni , ale dobrałbym lepszy obiektyw niż ten kitowy bo te są przeciętne. Miałem eosa 450d później 60d i z obiektywem 50mm robił fenomentalne zdjęcia z bliska , tak jak napisał pstrovsky w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś dobrego , mimo wszystko wybrałbym jakiegoś canona do 2500 np http://allegro.pl/canon-eos-700d-18-55-stm-aku-lad-stabilizacja-i4037466244.html

oczywiście tylko nowy lustrzanki mają liczniki shutter count/actuations czyli ilość zrobionych zdjęć w tym przedziale cenowym czyli mid range maksymalna ilość zrobionych zdjęć to około 100 tyś później naprawa.

To chyba większość urządzeń teraz takie cuda posiada:) trudno no cóż :slight_smile:

Polecam ci forum Optyczne.pl. tam dopiero zamącą ci w głowie. Każą  Ci sprzedać dom, aby kupić aparat :mrgreen:

Ja bym brał tego Nikona. Pewnie są lepsze aparaty. Ale na początek przygody z fotografią taki sprzęt wysarczy. zastanów się, czy do body za 1700 złotych dokupisz 50mm, stałoogniskowy obiektyw za 1300 złotych, by robić portrety? Albo jakiś ciemny teeobiektyw za 3 tysiące. Bo jaśniejsze są w cenie samochodu?

Nie mam nic do tego proponowanego ci Canona. Ale on w zestawie ma zwykły obiektyw 55 mm. Do robienia portretów z bliska. Polecam Ci zwrócić uwagę na Nikony. Bo na wycieczkę, imprzę, nie zabierzesz kilku specjalistycznych obiektywów i nie będziesz nimi żonglował. Lepszy jeden zmiennoogniskowy.

Ja jestem posiadaczem lustrzanki, i jeśli miałbym teraz kupować z tą wiedzą, którą mam w tej chwili, i miał bym do wydania tylko 2,5k to brałbym bezlusterkowca. Lustro nie jest Ci do niczego potrzebne. W ogóle nie jest ono potrzebne obecnie w aparatach fotograficznych. Jeśli miałbym kupować lustrzankę to tylko pełnoklatkową, w bezlusterkowcu masz dokładnie te samą matrycę (A-PSC) co w Nikonach Canonach Pentaxach Sony (w lustrzankach Canona jest ciut mniejsza). Jeśli potrzebujesz aparat do “lansu” to podany w pierwszym poście Nikon będzie idealnym wyborem. Oprócz tego, że jest duży i ciężki ma też sporo fajnych cech, Choć Canon 600D chyba ciut większy, to i siła lansu proporcjonalnie wzrasta.

Za canonem 600D Rozbudowany tryb filmowania Magic Lantern http://www.magiclantern.fm HDR video, Raw video i inne ale to wszystko wymaga czasu :wink:

Lub droższy Pentax K30 uszczelniany ze stabilizacją w korpusie i całą gamą starych szkieł bez zabawy z przejściówkami, ale Pentax ma swoje wady jeżeli chodzi o cenę nowych “tańszych/zwykłych” szkieł.

Widać że jesteś początkującą osobą żeby nie powiedzieć bardzoo początkujacą… Lustrzanka może cię bardzo rozczarować… Kupno body to dopiero początek kosztów… Pierwsze co to trzeba kupic lepszy obiektyw… KITy do niczego się nie nadaja … Są dobre na 2 tyg żeby poznać apatat. Zdjęcia są bardzo często gorsze pod względem jakości niż od przeciętnego cyfraka… Koszt obiektywu z 2 ręki to ok 900zł… Także jak masz tylko 2.5 tyś lepej kup bezlusterkowca… Wyjdzie ci taniej. Zazwyczaj standadowo dodają jasne szkla takze można robić dobre zdjęcia juz po wyciągnięciu apatatu z pudełka… Przymyśl to :slight_smile:

Jeżeli nie lustrzanka to powiedzcie mi jaki aparat kupić aby nagrywał zajebiste filmy oraz super zdjęcia. Bo chce mieć sprzęt aby robił super zdjęcia jak i video, do tej ceny.

Cóż … To nie kwestia sprzętu pozwoli robić ‘super’ zdjecia i ‘zajebiste’ filmy tylko wiedza i praktyka.

W linku, który podałem powyżej do innego wątku w tym dziale jest opisane Kilka bezlusterkowców, aparatów jakością zdjęć i filmów nie ustępujących lustrzankom amatorskim do około 3K. Zajrzyj tam może znajdzesz jakiś model, który Cię zainteresuje. Druga sprawa to obiektywy, powiedz co konkretnie chcesz pstrykać i filmować, a wtedy coś się wybierze. Jeśli się upierasz przy lustrzance, to już zostały poddane dwa modele, które na pewno z nawiązką spełnią Twoje oczekiwania.

Powiem tak,aprat będzie służył do podróży,wycieczek,wakacji itd. Więc krecenie filmów,krajobrazu,czasami vloga, do robienia zdjecz podróży.

a ja proponuję rynek wtórny - nie zarabiasz aparatem, nie widzę potrzeby zakupu ‘nówki sztuki’ i podobnie w przypadku szkieł (mam takie, które są znacznie starsze ode mnie)

z moich doświadczeń dobry system się nie psuje. Pytanie co to jest dobry system i czy producenci nie produkują celowo sprzętu np. szkieł które mają się zepsuć poszukaj informacji nt. plastikowej Canonowej 50siątki :wink:

dlatego przy ogólnym uwielbieniu firm C lub N nie będę zachwalał jakiegoś niszowego P (wystarczy poczytać recenzje dotyczące wykonania).

To “uwielbienie” wynika z tego, że systemy są rozwojowe i dobrze rozwinięte, czego o Pentaksie, bo chyba o nim mowa, nie można powiedzieć.

 

tu można dużo polemizować… a to zdecydowanie nie czas i miejsce

wybierając system C,N,P, czy może S - warto wiedzieć jakie ma bolączki (bo nie ma idealnego rozwiązania) i świadomie dokonać wyboru.

Tu można zajrzeć na początek - http://fotoblogia.pl/2012/04/11/na-co-uwazac-kupujac-uzywana-lustrzanke-poradnik-cz-2 - jest to dobre zestawienie dla laika i kogoś kto staje przed wyborem systemu.

No to ja od siebie wrzucę coś o bezlusterkowcach. Jeśli wybierzesz coś z matrycą APS-C to będziesz mieć taką samą jakość jak lustrzanka z taką matrycą.

Dzisiaj byłem w rtv-ag i proponowali mi aparaty kompaktowe samsunga  WB350F lub WB800F. Warto je brat zamiast lustrzanki? Cena też interesująca

Nie. Alternatywą dla lustrzanek w tym zakresie cenowym są bezlusterkowce. Kompakt jest bardzo słabą alternatywą ze względu na rozmiar matrycy i brak wymiennej optyki.