Poszukuję dobrej przeglądarki

Witam. Szukam przeglądarki, która będzie spełniać moje wymagania, a mam ich tylko 3. Po 1, ma to być normalna przeglądarka a nie jakieś zaawansowane programy z funkcją przeglądarki (o ile coś takiego jest). Po 2, musi być w miarę szybka, nie musi to być demon prędkości, ale ma działać bez zacięć. Po 3, musi wspierać rozszerzenie AdBlock Plus. Dotychczas korzystałem z najnowszej wersji Mozilli Firefox, ale zaczęła się zacinać i chcę się przesiąść na coś innego (oczywiście odpada IE, oraz Google Chrome, bo przetestowałem go i nie odpowiada moim potrzebom). Jeżeli ktoś może polecić jakąś dobrą przeglądarkę proszę o wypowiedzenie się w tym wątku. Z góry dziękuję.

Lynx

Slimjet obsługuje rozszerzenia chrome, adblocka też, chociaż jest szybszy z ublockiem origin.

a opera?

Po pierwsze:  Podaj konfigurację sprzętu, jaki posiadasz (proc, ram, grafika, czy to lapek czy stacjonarka)

Po drugie:  Jakie są konkretnie Twoje oczekiwania?

Polecam Opere ,ma własny bloker reklam choć to i owo potrafi przepuścić , funkcje turbo ,autorski sklep  aplikacjami , i naprawdę wiele zalet ,do tego po zainstalowaniu rozszerzenia : Download Chrome Extension , możesz instalować rozszerzenia ze sklepu Chrome… ,zamiast AdBlocka lepszy jest uBlock Origin , i lżejszy, ale instaluj co wolisz.

Co do specyfikacji:

CPU: Intel Core i5 3570 (bez mnożnika)

GPU: Nvidia GeForce GTX 750ti

PŁYTA GŁÓWNA: Msi Z77A-G43

RAM: 8 GB DDR3 taktowanie 1600mhz (chyba)

HDD: Seagate ST1000DM003 1TB

ZASILACZ: Thermaltake 750w 80+ Bronze

SYSTEM: Windows 8.1 64bit

A co do oczekiwań to są następujące:

  1. Ma być szybka

  2. Ma mieć wsparcie dla rozszerzeń (głównie mi zależy na AdBlock Plus lub innym rozszerzeniu blokującym reklamy).

Dobra, póki co zainstalowałem operę i jestem nawet zadowolony jak na 2 dzień. Zobaczymy co będzie potem.

Też bym polecał Opera, ale niestety ma czasem problemy z niektórymi bardziej zaawansowanymi stronami lub skryptami. Musisz zobaczyć jak Ci działają strony z których korzystasz. Świetnie działa synchronizacja i chyba najlepszy ekran startowy z tych najbardziej popularnych przeglądarek :stuck_out_tongue:

Dotychczas jestem bardzo zadowolony z Opery. Zobaczę co potem. Jak się coś zmieni to napiszę.

zmień po prostu adblocka na ublock
adblock to ciężka kobyła, która pożera dużo ramu i mocno obciąża przeglądarkę dlatego się tnie, miałem takie problemy to zamiast zmieniać przeglądarkę zmieniłem blokera reklam

Ale czy nie przepuszcza uBlock? Czy nawet na yt?

Zdecydowanie nie wrócę do innej przeglądarki póki się coś na rynku przeglądarek nie zmieni, ale mam pytanie. Czy jest Silverlight na Operę?