Poszukuję dobrych i rzetelnych portali informacyjnych

Witajcie, 

czy znacie jakieś dobre portale informacyjne? Dość już mam czytania wiadomości, gdzie co drugie słowo to “szok!”, “skandal!” itp. Poszukuję portali, które podają rzetelne informacje z kraju i ze świata, bez zbędnego ubarwiania emocjonalnego na zasadzie im więcej tragizowania tym lepiej. Poza tym szukam też portalu, gdzie są naprawdę najważniejsze informacje, a nie wszystko jak leci, tak więc tvn24 odpada, bo tam co chwila dodają nawet jakieś drobne rzeczy. Wiele portali też dubluje wiadomości - jeden temat potrafią wałkować w kilkudziesięciu newsach i to jeden news pod drugim - nie sposób dogrzebać się do wiadomości na inne tematy, tego też nie chcę.

Tak więc:

Ja przestałem czytać wiadomości x lat temu , nie mam też telewizora , nie wiedziałem kto został prezydentem polski ,  ze względu na to co piszesz , np wp.pl 8 na 10 informacji to jakieś tragedie lub informacje wprowadzające w ludziach strach , to można szału dostać a telewizja polska doprowadza mnie do depresji z co drugą reklamą leków i niekończącą się ilością reklam co bardzo irytuje , ludzie którzy tym zarządzają powinni puknąć się w głowę , jest to bardzo niedojrzałe zachowanie , z drugiej strony polacy to lubią bo nic z tym nie robią.Teraz praktycznie tylko z 4 portali czytam informacje , 2 z IT (dp.pl i jeszcze jeden) i dwa ze sportu (bbc) czasem zajrze gdzieś indziej przez przypdadek , ja zawsze mówie ludzki mózg ma za dużo pootwierannych kart i nie pracuje prawidłowo , im mniej otwartych kart tym lepiej dla niego , keep it life simple.

reddit.com, albo wykop.pl. Dużo portali nawet tych dużych ściąga to co ktos znalazł i wkleił na wykop. Kiedyś był tam wyższy poziom, ale i tak dzień zaczynam od przejrzenia wykopu.

Takie tvp.info czy gazeta.pl nie wrzucają samych “szoków” i “skandali” wszędzie gdzie się da. Prawda, że WP czy Onet dawno już zeszły na psy.

Choć o ważnych informacjach szybciej dowiesz się chociażby z Facebooka. Tak było w moim przypadku z zamachem w Paryżu.

Dzięki za odpowiedzi. Ze swojej strony dodam, że najczęściej siedzę na Polskiej Agencji Prasowej pap.pl, może Wam też jakoś podpasuje, ale i to nie jest to, czego szukam. 

https://news.google.pl/

http://www.wykop.pl/tag/znaleziska/polityka/najlepsze/

w operze jest w budowany dział odrywaj , tam są podzielone informacje kategoriami, dość przejrzyście

A takie rzeczy jak ‘niezależne’ media? :stuck_out_tongue:

My w Radomiu czytamy najświeższe informacje na http://datainfo.radom.pl/ , gdzie można znaleźć wszystko z miasta i okolic.

W owych poszukiwaniach weź jeszcze pod uwagę właściciela portalu. Tak więc mamy w Polsce media państwowe, samorządowe i prywatne. W tych ostatnich musisz się liczyć z prywatnym punktem widzenia, czyli punktem widzenia właściciela/wydawcy prywatnego. Jak to się ma do punktu widzenia właściciela państwowego lub samorządowego, i który może być rzetelniejszym, to już zostawiam Tobie do rozważenia. W każdym razie takie kryteria też trzeba brać pod uwagę.

2 polubienia

Teraz to już chyba nie możliwe. Wszystkie portale poszły w tym kierunku, żeby nabijać odsłony przez takie niedopowiedziane tytuły… Najlepiej poczytać sobie jakieś niszowe strony lub prywatne blogi, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego :slight_smile:

1 polubienie

Dla zainteresowanych - wiadomości google są w nowej odsłonie.
https://news.google.com/news/u/0/headlines?hl=pl&ned=pl_pl
Gdy komuś nie pasi - portale info przeładowane spamem wideo, reklamami itp, to te wiadomości są najlżejsze (RAM i CPU).

Nie ma w PL rzetelnych portali informacyjnych. Aby wyrobić sobie opinię, trzeba czytać niestety kilka źródeł. A więc RP, TVN24 oraz Fronda, Kresy czy Jagiellońska.

Muszę jednak uzupełnić swoją wcześniejszą wypowiedź. Ostatnio zainteresowałem się bardzo pszczołami i miodem. Kto wie, może uda mi się uruchomić pasiekę w niedalekim czasie. Okazuje się, że jednak w tej branży są jeszcze portale informacyjne, które nie wykorzystują metody baitclicków i innych dziwnych metod tworzenia sztucznych przeklików. Jednym z przykładów jest http://www.portalpszczelarski.pl, w którym jest dość spora liczba aktualizowanych treści nie tylko encyklopedycznych, ale i aktualności ze świata i z Polski. Podtrzymuję to co napisałem wyżej, że niestety większość portali ogólnopolskich poszła w złym kierunku, ale nie możemy generalizować. Jak widać zdarzają się perełki.

NIE MA niezależnych, opiniotwórczych, bezstronnych, MEDIÓW.

1 polubienie

Toś dowali do pieca. Fronda jako źródło informacji :stuck_out_tongue:

Są. Media niezależne to woda, światło i gaz :wink:

1 polubienie

Światło panie to nie medium :stuck_out_tongue: