Poszukuje dobrych programów do czyszczenia i defragmentacji dysku

Nie dawno w zamontowałem sobie nowy dysk w moim laptopie i zainstalowany został na nim system windows 7 Home Premium 64Bit.
Zastanawiam się nad sensem instalowania jakiegoś programu do czyszczenia dysku i jego defragmentacji. Nie wiem też czy te systemowe programy nie są lepsze po prostu. Powiedzcie mi proszę, czy jest sens instalować program jakiś do czyszczenia dysku ? jeśli tak, to jaki jest najlepszy ? i jak go skonfigurować ?
Jeśli chodzi o defragmentacje dysku to lepiej jest zrobić to programem systemowym czy też jakiś pobrać inny trzeba ? jeśli tak, to jaki ? i jak go skonfigurować ?
tak żebym miał jeden dobry program do czyszczenia dysku i jeden dobry do defragmentacji dysku i żeby te programy były bezpieczne. W sensie, żeby nie narobiły mi szkód w systemie. Byłoby fajnie jakby mi ktoś też podał jakieś dobre i darmowe oczywiście programy do czyszczenia rejestru systemowego z nie potrzebnych plików po odinstalowanych programach i jakiś do defragmentacji rejestru.
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Jakiś czas temu popełniłem wpis na blogu zerknij może coś się przyda

 

http://www.dobreprogramy.pl/tosiekbu/Kilka-wiekszych-oraz-mniejszych-slow-o-optymalizacji,60874.html

Dla mnie systemowe oczyszczanie dysku jak i systemowy program do defragmentacji dysku w zupełności wystarczają - jednak ile osób tyle opinii.