Poszukuję dodatkowego panelu IPS

Witam wszystkich! Mam do Was, dobrzy ludkowie, ogromną prośbę. Muszę kupić dodatkowy panel LCD - IPS do mojego laptopa. Chodzi mianowicie o wierne (w miarę możliwości) wyświetlanie barw, z czym matryca mojego lapka ma spore problemy. Nie chodzi mi o wielki monitor, a o coś w rozmiarze 14-15 cali (a nawet 10-12), format 4:3 lub 16:9/10. Próbowałem szukać w goglu, ale zero rezultatów. Najlepiej, gdyby panel był zasilany z USB, ale może być i ze ściany. Gdyby ktoś z Was wiedział, gdzie można dostać takie cudo, bardzo proszę o namiary. Wymiana całego laptopa odpada, bo - poza wyświetlaczem - jestem z niego zadowolony (HP Pavilion dv6-6b66ew).

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Poszukaj małych, zabytkowych używanych monitorów “profi” do DTP lub zastosowań medycznych w stylu Eizo 15". Tyle, że obecnie jakością obrazu to one raczej nie powalą. Współcześnie takie rozmiary matryc IPS w monitorach wolonostojących SOHO nie są z tego co wiem w ogóle oferowane. Pozostają jeszcze telewizory LCD (ale to bardziej matryce *VA niż IPS) np. Sharp miał w ofercie szerokokątne 13" na niektórych rynkach. No i oczywiście niskoseryjne rozwiązania przemysłowe, ale czy planujesz wydać na ten monitor (prawdopodobnie) sporo więcej niż dałeś za laptopa? Osobiście nie kombinowalbym i kupił zwykłego IPS’a ~ 23", wyjdzie najlepszy stosunek cena / jakość obrazu.

Duży monitor z IPS to już mam - chodzi mi właśnie o coś do przenoszenia, ale widzę, że będzie ciężko… A jeszcze ze 2 lata temu widywałem takie 7-14 calowe panele dodatkowe w sklepach internetowych :expressionless:

może kup tablet z dobrą matrycą i podłącz do czego chcesz

Czcesz powiedzieć, że np. tablet z androidem można podłączyć do lapka z Win 7, jako dodatkowy ekran??? Czy to w ogóle możliwe? !!