Poszukuje dowolnego systemu z rodziny Windows - Triale

Witam!

Tak jak w temacie. Potrzebuje system operacyjny w wersji trial. Dowolna wersja. Z tego co wiem to niestety będzie to tylko Windows Seven i nic więcej. A co z Windows Server 2003 na kilka miesięcy? Dalej jest to aktualne?

Chodzi mi o taką rzecz, mam zamiar, uruchomić 10, 20 komputerów z takim systemem, a potem wedle uznania najwyze przedłużył, wykupił licencje.

Czy mogę legalnie używać wersji trial Windows Server 2003? czy coś takiego jest jeszcze?

A może jakiś inny Windows będzie legalny po instalacji na pewien czas?

Jeżeli nie to będę musił zakupić kilkadziesiąt licencji na Windows 98, 95 heh :slight_smile:

chodzi mi o legal, to przedewszystkim bowiem będzie się to działo w firmie.

dziękuje za ewentualne odpowiedzi :slight_smile:

Z tego, co mi wiadomo to możesz ściągnąć dowolnego Windowsa, zainstalować go, ale po upływie czasu będzie trzeba dokonać rejestracji, więc wtedy kupujesz licencję.

Kijek nie zgodze się z tobą - już samo ściąganie z internetu, lub instalowanie z cudzej płyty Windowsa jest nielegalne. Aktywacja została wprowadzona aby ukrucić zwyczaj nielegalnego kopiowania systemu, a nie jako okres testowy. Następna rzecz :

  • ten system jest już martwy i nie zdołasz już go kupić w żadnym sklepie. Co nie zmienia faktu, że jego ściąganie z internetu jest nielegalne.

DragonIce. Przecież system nie ma wbudowanego w siebie CD-keya, więc po pewnym czasie będzie wymagał aktywacji. To tak samo, jakbyś powiedział, że programy na licencji trial są nielegalne.

przecież mogę kupić na allegro Windows 95, 98, z fakturą

Są takie takie triale, ale z pobraniem może być problem, najlepiej jak pożyczysz od kogoś płytkę i zainstalujesz bez klucza. A tak poza tematem, jeżeli na tych kompach nie ma być grano to dlaczego nie Linux.

wiem że Linux, ale chodzi tutaj o wirtualizację, i linux także będzie w ofercie.

Nie stać mnie na zakup 10 licencji Windows XP, myślałem nad tym by odpalić kilka kopii Windows Server 2003 który był kiedyś dodawany do gazet, w obecnym stanie firma rusza z dniem 2 marca…

co myślicie o tym?

http://www.microsoft.com/poland/windows … fault.mspx