Poszukuję drukarki laserowej

Witam,

Poszukuję taniej drukarki laserowej ale przede wszystkim takiej o NISKIM koszcie wydruku. Nie znam się na drukarkach laserowych, coś o oddzielnych ceramicznych bębnach czytałem, że musi być odblokowana, wysokiej jakości, i tonerach o wydajności ponad 10tys. wydruków itp.

Będę wdzięczny za wasze propozycje.

Dziękuję

Pozdrawiam

ja mam HP P1102 i jestem z niej bardzo zadowolony drukuje Szybko i toner tez styka na długo :wink:

a napełnienie tonera to 90-100 zl takze jest ok i tragedi niema :slight_smile:

wydajnosc kolo 2000 Stron na toner :wink:

cz.b. czy kolor?

Toner 10K? nie pomyliło się czasem z max obciążeniem/mc albo z trwałością bębna?

Jaki przedział cenowy Cię interesuje?

Ekonomiczne to Samsung, ale zainteresować się możesz również Brotherem.

Są “gusta i gusta” jak Masz dużo miejsca to jak trafisz na dobrze złożoną to długie lat będzie Ci służyła ( patrz na model drukarki , ta drukarka , sprzedawca , oraz oferta nie podlega moim propozycjom ) http://allegro.pl/drukarka-laserowa-hp- … 12429.html

Nie ma, aż tyle miejsca, jedna półka pod burkiem. Tyle tego miejsca. Czarno-biała ta drukarka chyba, że będzie jakaś tania kolorowa.

Co do ceny to tak około 200zł myślę.

Ja drukarki używam raz na jakiś czas, ale jak już potrzebuję to chcę być pewny, że będzie działać. Teraz chciałem coś wydrukować na mojej f380 hp, wydrukowałem 3 strony dalej same białe kartki wychodzą i na czarnym i na kolorowym. Nie wiem czy to tusze czy ją szlak trafił.

P.S. o co chodzi z tym bębnem i odblokowaniem drukarki ?

zapoznaj się z tematem: http://forum.dobreprogramy.pl/wybor-drukarki-dokumenty-t449233.html

Kiedyś też myślałem że laserówka wyjdzie taniej niż atramentówka. A drukuje sporo bo ok. 500 str/mies.

Jednak mądrzy ludzie z tego forum uświadomili mnie (bo burzliwej dyskusji :P) że jestem w błędzie i wbrew powszechnej opinii atramentówka jest tańsza w eksploatacji nawet na oryginalnych tuszach. Jeżeli dojdzie jeszcze możliwość napełniania tuszu, to na prawdę groszowe sprawy.

Co do drukarki to ja bym polecił lexmark x4975,tylko że ona jest atramentowa,ale można w niej łatwo napełnić pojemniki tuszem.

Jesli malo drukujesz to kupuj tylko i wylacznie tylko drukarke laserowa…mam Samsunga mono i jestem zadowolony…po dwoch miesiacach przerwy masz pewnosc ze bedzie drukowac…atramentowka tej gwarancji Ci nie daje.

Jak sprawdzić, nie angażując w to serwisu czy moja f380 jest uszkodzona czy po prostu się tusze skończyły ?

Polecam Konica-Minolta Page pro 1350W. Mam ją od pół roku, działa bez problemów. Zamiennik na 6000str. koszt ok. 120zł.

Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz, jak mam drukarkę atramentową to jak jej nie używam przez kilka miesięcy albo około roku to tusz zasycha i nie bardzo nadaje się do drukowania, czy tak samo jest w przypadku drukarki laserowej ?

Nie drukuje dużo, raz na jakiś czas więc czy jak jej będę używał z co kilka miesięcy to czy coś stanie się w tym tonerem ? Bo jeżeli nie to nawet przez wysokie koszty eksploatacji i tak będzie mnie się opłacało wybrać laserówkę, bo nawet po roku czy dwóch nie będę musiał nic wymieniać w przeciwieństwie do tuszy w drukarce atramentowej

Jesli malo drukujesz to kupuj drukarke laserowa, bo po miesiacu, dwoch wyjmiesz toner wstrzasniesz wlozysz go do drukarki i mozesz drukowac. Z atramentowka jest tak: jak ci zaschnie tusz w dyszach , mozna sprobowac reanimacji roznymi plynami, ale raczej juz nie bedzie to co przed zaschnieciem i glowica idzie sie …do wywalenia. Koszt nowej glowicy to koszt nowej drukarki, no moze prawie. Tak wiec kupuj wylacznie drukarke LASEROWA.

Dodane 12.01.2012 (Cz) 8:29

Moze byc zaschnieta juz glowica…reanimacja lub nowa.

Mogę śmiało polecić Ci drukarkę Xerox Phaser 3117 - laserowa, mono. Co istotne ma toner bez chipa, więc samemu można dosypywać proszku. Koszt to ok 15 zł na 2000 str.

Mam taki model na sprzedaż w bardzo dobrym stanie, mało używana (tylko raz dosypany proszek) i chyba jeszcze na gwarancji.

Jeśli byłbyś zainteresowany to pisz na PW. Co do ceny to się dogadamy.

Akurat w f380 głowice są w kartridżach, także wymiana kartridży lub ich przeczyszczenie powinno pomóc.

Jeżeli mało drukujesz to tylko laserówka, ewentualnie reanimacja swojej starej i druk testowy raz w tygodniu.

Szybciej zużyje ten tusz na cotygodniowym druku testowym niż na faktycznym drukowaniu hehe :smiley:

Coraz bardziej mnie ta laserówka przekonuje.

HP P1102 jak najbardziej, mam taką w pracy. Drukuje szybko i dobra jakosc druku, eksploatacja nie droga jak na urządzenie tego typu

jesli drukujesz czasami to nawet sie nie zastanawiaj nad kupowaniem atramentówki. Pozdrawiam