Poszukuję dysku internetowego, miejsca na pliki, które mogą odtwarzać dwa komputery

 Pobrałam z chomikuj filmy edukacyjne z matematyki, ponieważ właśnie się tego uczę. Kupiłam transfer no i pobrałam to na dysk komputera w uczelni. Nie na swój komputer, bo wtedy by to długo trwało a i tak mam dostęp przez pulpit zdalny. Tylko nie mam żadnej pewności że tego dysku z uczelni nikt nie odłączy ani nie skasuje plików. Chciałabym to umieścić na wirtualnym dysku w internecie, tak żeby mieć do tego dostęp na obu komputerach, ale na żadnym nie mieć tego pobranego, czyli nie synchronizacja tylko tak jak mam w domu pendrive podłączony do routera i zdjęcia na nim mogę oglądać na obu komputerach w domu ale na żadnym one nie są pobrane (i zapisane gwoli ścisłości). Można tak zrobić?

Dropbox

To, że nie są pobrane nie znaczy, że się nie pobierają podczas odtwarzania. System je pobiera przez sieć z udostępnionego pendrive’a. W domu masz szybką sieć i działa to znośnie jak użyjesz dysku w chmurze szybkość będzie ograniczało twoje łącze. Jako dysk sieciowy można pod mapować onedrive. 

https://www.thurrott.com/cloud/microsoft-consumer-services/onedrive/3638/onedrive-tip-map-your-cloud-storage-as-a-drive-in-file-explorer

Tak samo jak przez pulpit zdalny też są pobierane. Tylko, że wtedy pobierany jest na bieżąco jeden film czy inny materiał i nie ma wrażenia pobierania (tak jakby oglądać film online) a różnica pobierać 3GB tego filmu lub więcej na oba komputery. Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale możesz użyć Dropboxa lub Dysku Google (wybór należy do Ciebie) lub zastosować coś co napisali inni.

Zgadzam się, tylko nie ma właśnie czegoś w stylu dysku w chmurze, ale takiego, który można dodać jaki dysk/folder w komputerze i odtwarza się materiały z tego dysku, a nie są pobrane na komputery? Jak wspomniany pendrive.

Możesz zmapować OneDrive jako dysk sieciowy, wtedy nic nie będzie się synchronizować tylko będzie działało tak jak z twojego pendrive. W poprzednim poście podałem link do opisu jak to zrobić.

OK, rozumiem. A czy będę mogła to zrobić na komputerze z uczelni? Wymaga to chyba uprawnień administratora. I czy wtedy ten dysk będzie widoczny dla mnie czy dla wszystkich?

U siebie zmapowałam, ale czy jak zmapuje na uczelni to on będzie tylko dla mnie czy publiczny?

Nie jestem ekspertem administracji windy ale wydaje mi się że każdy użytkownik mapuje zasoby sieciowe dla siebie. Jak masz możliwość to sprawdź w domu na innym koncie.

Podejrzewam, że po prostu musisz  wrzucić pliki przez przeglądarkę na swoje konto na https://onedrive.live.com/, a później montujesz te konto w swoim systemie tak jak tutaj opisano:

http://www.dobreprogramy.pl/patryk9200/SkyDrive-mapowanie-jako-dysk-sieciowy,30251.html

Kiedyś onedrive nazywało się SkyDrive stąd ta nazwa. Jest to widoczne tylko dla Ciebie. Chyba, że dasz komuś tajny kod niezbędny do zamontowania.

Nie możesz montować dysku na komputerze uczelni bo jeśli ktoś skasuje pliki to nie będziesz miała do nich dostępu, więc potrzebne jest przerzucenie na onedrive i one fizycznie będą leżeć na dyskach onetdrive, a nie uczelni.

  1. Nie warto byś się w to bawiła, po prostu przeżuć filmy na youtube i on to przekompresuje w różnej rozdzielczości tak, że będziesz mogła wszędzie oglądać nawet przez słabe łącze. Youtube ma też tryb prywatny i niepubliczny więc filmy będą tylko dostępne dla Ciebie lub osoby której wyślesz link.

http://pl.ccm.net/forum/affich-6417-czym-sie-rozni-tryb-prywatny-od-niepubliczny-na-youtube

  1. Jak boisz się starty filmów to wrzuć je przez przeglądarkę lub chomikboxa na swoje konto chomikowe (ale NIE używaj opcji chomikuj). Ze swojego konta można pliki pobierać za darmo bez wykupywania transferu.

  2. VLC ( i sporo innych programów) ma opcję otwierania plików z protokołu http (zwykłe linki).  Więc wrzucasz pliki na chomika. W opcjach chomika ustawiasz ‘pokazuj dodatkowe okno z linkiem przyjaznym akceleratorom pobierania dla plików’. Kopiujesz link przyjazny akceleratorom i wklejasz go do VLC i powinno wystartować oglądanie. Nie testowałem, ale jeśli akceleratory sobie radzą to VLC też powinien dać radę. 

Oczywiście film musi mieć mniejszy bitrate niż prędkość twojego łącza. Inaczej łącze nie wyrobi i film będzie się zatrzymywał i buforował. Przy oglądaniu przez pulpit zdalny zachodzi dodatkowa kompresja więc można oglądać nawet filmy FullHD na słabym łączu (oczywiście jakość spada drastycznie). 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przepływność

 

 

Zmapowałam tak jak jest w poradniku (tym i tym co napisał kolelga wyżej) ale mogę to i tak zrobić na jednym komputerze (wyskakuje błąd).

Czyli pozostaje wysłanie tego na swojego chomika, ale nie za bardzo rozumiem ten cały mechanizm, Pierwszy raz w życiu używam chomikuj.

Wszystkie odtwarzacze buforują dany film na dysku. 

A to co ty chcesz uzyskać nie jest możliwe.

PS Udostępnianie nie swoich materiałów w sieci bez zgody właściciela to łamanie praw autorskich.

Nie znam się aż tak na komputerach, ale chyba da się zrobić to co chcę. Mogą buforować, ale nie chcę mieć tego zapisanego, pobranego całkowicie na dysk. Bo oglądając przez pulpit zdalny nic się nie zacina i mogę oglądać materiały pobrane przez szybki internet z uczelni i zapisane tam na dysku. A samo pobieranie ich na mój komputer to już dużo czekania, żeby potem oglądać. Chodzi o skorzystanie z tego, że na uczelni jest szybki internet i mogę to pobrać w zadawalającym tempie, mam dostęp do tego na w obu miejscach, tylko, że właśnie nie za bardzo mogę mieć to na dysku z uczelni.

Wiem. Dlatego nikomu nie udostępniam.

Nie wiem jak dokładnie działa pulpit zdalny, ale odtwarzanie jakiegokolwiek pliku z dysku na jakiejkolwiek chmurze będzie powodowało buforowanie.

Jedyna opcja to montowanie lokalizacji sieciowej.

Ja też dokładnie nie wiem, to dla mnie zwykłe zdalne sterowanie innym komputerem (w tym wypadku moją częścią komputera na uczelni).

Więc niech będzie to buforowanie, mi nie przeszkadza. Byle by było tak jak pisałam. Mogę oglądać to na oby komputerach, ale na żadnym z nich nie mam pobrane. Właśnie może być mapowanie ale nie wiem czego bo nie mogę zmapować OneDrive na dwóch komputerach.

@drobok co się tak uparłeś na to buforowanie?

Więc wrzuć to w jakąś chmurę np na dropbox, dysk google, albo onedrive