Poszukuje fajnych słuchawek dousznych 2.5mm jack

Witam serdecznie, szukam słuchawek z wejściem 2.5mm jack. Nic takiego super taniego ale też tak super drogiego, poleca ktoś jakieś? Pozdrawiam i czekam na odp! ! :slight_smile:

nie wiem czy to jest na 2.5 ale creative hs-800 jest dobry

2,5 mm? Hmmm…

  1. Najprostsze rozwiązanie - kupić takie sobie/przeciętne słuchawki z wtyczką 3,5mm (powiedzmy do 200zł) i przejściówkę,

  2. Zakładając, że chodzi ci o słuchawki do jakiegoś telefonu komórkowego (bo tylko w takich urządzeniach widziałem takie gniazdo) - nie warto inwestować w drogie słuchawki.

Poza tym warto wiedzieć jaki sygnał generuje twój odtwarzacz - jakie zniekształcenia pasma, czy dźwięk jest płaski lub posiada głębię, czy jest ciepły, chłodny, neutralny… i pod odtwarzacz dopasować słuchawki tak, żeby dźwięk był możliwie najlepszy (do ciepłego grajka - chłodne słuchawki, do chłodnego grajka - ciepłe słuchawki, dla neutralnego grajka - neutralne słuchawki).

Warto poczytać:

http://pclab.pl/art42498.html

Interesują mnie słuchawki douszne dla modelu nokia X3-02. Chciałbym obejść się bez przejściówek. Tylko same słuchawki :slight_smile:

Ale dlaczego szukasz wtyczki 2,5mm skoro X3-02 posiada złącze 3,5mm ? :o

Możesz skupić sennheisery mx270/271, akg k309 - koszt to ok.50zł

Mógłbyś napisać ile masz do wydania ?

Plantronic,Sennheiser,Sony,Creative…jest tego cala masa.Sennheiser to swiatowa czolowka a douszne sluchawki sa w dostepnych cenach.

Dałbym głowę, że w tym modelu: NOKIA X3-02 jest złącze 2,5mm. Cóż, w takim razie dam sobie radę w wyborze słuchawek. Nie mogłem tylko znaleźć słuchawek dobrych dousznych na złącze 2,5 mm. Dzięki za pomoc, w sumie to za uświadomienie mnie mPiter.

kamil_w jakie słuchawki polecasz do nokia X3-02 ? :slight_smile:

Cóż… nie miałem do czynienia z tym telefonem, ale korzystałem z Nokii 5530 XM. Najlepiej imho z moją starą nokią brzmiały słuchawki Sennheiser CX 400-II Precision. W połączeniu z Cowonem D2 słuchawki te dają naprawdę rewelacyjny dźwięk. Wszystkie tony są wyraźne, a dźwięk instrumentów nie zlewa się w jeden wielki chaos. Bass jest głęboki, ale nie dudni. Nie słychać żadnych szumów (chyba, że utwór mp3 jest słabej jakości, ale to już nie wina słuchawek). Cena - 220 - 290 zł. W połączeniu z w/w Nokią spora część tych zalet niestety znikała, ale i tak słuchawki te nie miały sobie równych.

Co ciekawe - Cowon D2 to dość ciepły grajek, a Nokia była chłodna, a mimo to słuchawki te pasowały do obu tych urządzeń. Nie każde słuchawki są tak uniwersalne.

Wcześniej miałem Sennheiser cx 300, które grały ciut gorzej, ale i tak lepiej od modeli konkurencyjnych firm, z którymi miałem styczność (m.in. nie wiedzieć czemu często polecanymi - Creative EP-630 czy Panasonic RP-HC55 czy).

Tak więc śmiało mogę polecić CX400II, a jeśli chcesz zaoszczędzić te 50 - 80 zł, to CX300.

Nadmienię, że w komentarzach na skapiec.pl znalazłem sporo głosów, że słuchawki CX300 szybko się psują. Cóż - jak się dba o sprzęt, to będzie Ci on długo służył. Ja swoje CX300 mam już ponad 4 lata i wciąż działają (jednak zmodyfikowałem je trochę skracając kabel i wymieniając wtyczkę jack - ot taka moja fanaberia, na którą mogłem sobie pozwolić mając już nowe słuchawki).