Poszukuję języka do pisania stron internetowych

Witam, poszukuję takiego języka, w którym nie trzeba znać wielu pobocznych języków takich jak html, css, php, szukam takiego, który ma wszystko w sobie.

Strony bez HTMLa? No to chyba będziesz musiał najpierw napisać własną przeglądarkę i stworzyć jej jakiś własny język. Później jeszcze tylko zainstalować ja na wszystkich komputerach jakie korzystają z neta i gotowe.

Wiem, że html jest nie odłączną częścią każdej przeglądarki, może jest jakiś język skryptowy, w którym można zrobić to samo co w html, css, php, czy javascript

Nie ma takiego języka(O ile mi wiadomo). HTML wypełniasz treść (na upartego dało by się i w CSS), CSS dodajesz Twojej stronie atrakcyjności. W PHP i JS(AJAX, jQuery) można tworzyć przeróżne funkcjonalności, tudzież aplikację, dzięki czemu Twoja strona zyska na znaczeniu. Oczywiście ‘internet’ nie ogranicza się tylko do php czy js. Możesz także zainteresować pythonem, ruby on rails czy ruby. itd.

Dla HTMLa, JS i CSS alternatywy nie znajdziesz. Zamiast PHP: Java, Python, Ruby… ale to nie jest łatwiejsza droga.

Nie zgadzam się z Panami powyżej. Można napisać język/framework, w którym będziemy robić to wszystko, a finalnie zostanie to skompilowane do poszczególnych części. Zainteresuj się np. GWT. Czy znajdziesz coś takiego dla PHP, nie wiem. Możesz też sam napisać taki framework, nie jest to specjalnie trudne, tylko czasochłonne. Po prostu html opakować w php. Każdy tag stałby się klasą, atrybuty polami, a zagnieżdżone tagi tablicą/listą obiektów, które zostały zagnieżdżone. Jeśli masz jakieś doświadczenie z tworzeniem biblioteki gui od podstaw nie powinieneś mieć większego problemu z rozplanowaniem klas.

Mogłoby to wyglądać tak (Pseudo Javo/C/PHP podobny kod)

class Form extends UIComponent {

    private method;

    private action;

    private inputs[];

    private inputsNo = 0;


    Form(method, action);


    public addInput(input) {

       inputs[inputsNo] = input;

       ++inputsNo;

    }


    public show() {

         echo '';

         foreach (input : inputs) {

            input->show();

         }

         echo '

    }

}

Oczywiście musisz to dobrze rozplanować, aby było spójne,skalowalne i łatwo modyfikowalne.

Spróbuj Joomle jest łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem niż pisanie w HTML-u.

Ale i tak musisz znać podstawy HTML-a.