Poszukuję karty graficznej do gier do 130 PLN

Cześć!

Chciałbym kupić sobie kartę graficzną, dzięki której będę mógł pograć sobie na rozsądnych ustawieniach w najnowsze produkcje, takie jak Battlefield 3 , Crysis, Call of Duty, Wiedźmin 2 , itp.

Jednak jestem nie do końca obeznany w doborze sprzętu komputerowego, więc proszę was o porady. Komputer mam kupiony w całości. Dowiedziałem się jedynie, że mój zasilacz (Qoltec) znajduje się na czarnej liście zasilaczy.

Oto moja specyfikacja sprzętu (podaję, gdyż na innych forach od razu mnie o to proszono):

Procesor : AMD Athlon x4 2.6 GHz

Płyta główna: NVIDIA nForce 630a

Karta graficzna, którą aktualnie używam: Sapphire ATI Radeon HD 5450

Znalazłem taką kartę graficzną na Allegro.pl, ale nie wiem, czy się nadaje, gdyż specyfikacja, którą podano w opisie tyczy się chyba innej karty z tej samej serii, ale kosztującej już minimum 300zł:

http://allegro.pl/karta-graficzna-ati-radeon-hd-4870-512m-i3467792017.html

Więc moja prośba jest następująca:

  1. Prosiłbym o jednoznaczne stwierdzenie, czy na tej karcie graficznej będę mógł zagrać na przynajmniej średnich detalach w wyżej wymienione gry?

  2. Prosiłbym o podanie listy najlepszych kart graficznych dla graczy w cenie do 130zł - mój budżet jest skromny.

Z góry dzięki za wszelaką pomoc!

Z czego wnioskujesz, że w opisie jest o innej karcie graficznej? Według mnie 130zł to troszeczkę za mało na coś co pozwalałoby odpalić na przynajmniej średnich detalach w/w gry. Tak z ciekawości, podaj dokładny model CPU, ile masz ramu, oraz model zasilacza. Przy zasilaczach z czarnej listy lepiej nie ryzykować - HD 4870 to karta graficzna z przed paru lat, a co za tym idzie dość prądożerna. Wnioskując po tym, że masz tylko 130zł to nie masz na zmianę zasilacza, więc lepiej kupić jakiś nowszy model GPU, który przy podobnej wydajności będzie mniej prądu pobierał. Jak już wspomniałem - podaj dokładniej specyfikację komputera to może coś znajdziemy, ale 130zł i zasilacz z czarnej listy dobrze nie wróżą…

Jeśli już kupować kartę 512 mb to polecam Nvidia GeForce 9800 GT kosztuje ok 150 zł ale warto.

Wyciąga nawet wysokie ale musisz mieć lepszy procesor bo obecnie gry pożerają więcej procesora niż karty graficznej więc nawet średnia karta z bardzo dobrym porcesorem uciągnie praktycznie wszystko.

ATI Radeon HD 4650 1Gb DX 10.1c była w zestawie, gdy kupowałem ten komputer. Sama karta ma już swoje 5 - 6 lat, więc też nie należy do grupy kart, które mają niski pobór mocy. Chętnie kupiłbym ją, gdyż spisywała się dość dobrze, ale nie mogę nigdzie znaleźć ofert sprzedaży. Ile może teraz kosztować ATI Radeon HD 4650 1Gb?

Jak możecie, to znajdźcie mi porównywalne karty do HD 4650. Nie narzekałem na nią. W BF 3 grałem na średniowysokich.

Co do specyfikacji komputera:

Procesor:

AMD Athlon II x4 620

aWMvpU8.png

Pamięć RAM:

3 GB RAM DDR2

Płyta główna:

Chipset: NVIDIA GeForce 7025

Southbridge: NVIDIA nForce 630a

Model: M2N68-AM SE2

Wersja: PCI-E

Ehhh, HD 4650 a HD 4870 to dwie różne bajki. Co prawda ta sama rodzina, ale karty są jednak w tej rodzinie GPU bardzo daleko od siebie. Wystarczy spojrzeć na TPD: -dla HD 4650 wynosi ono 48W, -dla HD 4870 wynosi ono 160W. Jak widać to, że są one z jednej rodziny nie oznacza, że to praktycznie to samo. Karta HD 4650 nawet nie wymaga dodatkowych złącz na zasilanie (energię pobiera przez PCI-E), w przeciwieństwie do HD 4870 który wymaga dodatkowych złącz do zasilania. Oczywiście wydajnościowo karty te również bardzo się od siebie różnią. Co do wydajności to zależy na jakiej rozdzielczości grasz. Ja osobiście za cenę 150zł poleciłbym Ci HD 6570, która jest sporo wydajniejsza od HD 4650 http://allegro.pl/amd-radeon-hd6570-1gb … 66639.html Jedynym minusem jest troszkę większy pobór prądu od 4650, ale może jak się pomodlisz to zasilacz udźwignie. Nie napisałeś ile W ma Twój zasilacz i jaki dokładnie to model. Pamiętaj, że HD od serii 5xxx domyślnie używają DX11, więc i FPS-y (np. w BF3) spadają. Oczywiście możesz uruchomić grę w DX-10.

Dodane 19.08.2013 (Pn) 12:20

Jeśli czegoś nie rozumiesz to mogę wyjaśnić :wink:

Karta, którą podałeś w linku na Allegro.pl, wygląda identycznie, jak moja HD 4650. :smiley:

Chyba ją kupię. Tylko czy jest to nowa karta, używana? Używana 2 tygodnie, więc nie wiem, czy znajdę taką ofertę w jakimś sklepie internetowym, gdyż nie mam pewności, czy zdołam w ciągu 4 dni zebrać 160zł.

A możesz podać model zasilacza (i ile ma W)??? Co do karty to napisane jest, że używka. Chyba się opłaca, bo nowe na allegro “chodzą” po ponad 200zł z tego co widzę. Pamiętaj o tym, że karta domyślnie BF-3 i inne gry będzie uruchamiać w DX-11(jeśli gry obsługują DX-11), więc pomimo większej wydajności relatywnie może wydawać się słabsza (ale myślę, że będzie dobrze). Wtedy postaraj się uruchomić grę w DX-10. Co do zasilacza, podaj jego model - tak dla pewności.

Zasilacz: Qoltec BaseLine 420W (ponoć czarna lista wśród zasilaczy)

No więc tak, przy takiej karcie zasilacz nie powinien świrować (ale i tak ręki nie ma sobie uciąć 8) ). Co do karty, HD 6570 za taką cenę wydaje mi się dobrym wyborem (znacznie mocniejsza od HD 4650). W razie jakichkolwiek problemów, pytań lub masz jakieś pomysły to pisz.