Poszukuje konwertera .mka do mp3

Mam kilka koncertów w kontenerze mkv. Zazwyczaj jest w nich zawarty dźwiek dts (5.1). Chciałbym zarzymac sobie ścieżkę dźwiekową. Wycinam więc dźwięk (zazwyczaj ma ok. 1GB) i teraz rodzi sie problem. Chcę go tak przekonwertować do mp3 by zawierał jak najwięcej z 5.1. Wiem ze mp3 to dwa kanały ale czasami udaje mi się np: za pomoca nagrywarki dvd która nagrywa w 5.1 przerobić dźwięk do mp3 i ten dźwiek jest pelniejszy - takie pseudo 5.1. Szukam konwertera który jak najwięcej zachowa z tych kilku kanałów. Co możecie polecić?

mp3 5.1 tak tak :lol:

z mp3 nic lepszego nie będzie jak 320kb/s

i z taką jakością 320kb/s przerób

Oj no wiem że mp3 to mp3 ale tzw “ponad stereo” w uszach można osiagnąć, Pytanie tylko czy poprawi to próbkowanie 48000 czy coś jeszcze, może jakiś konwerter ciekawy?

ponad stereo czyli Joint Stereo z VBR

Jak tego dokonać??

Użyj tego: http://www.pazera-software.com/products … extractor/

FLAC, Ogg Vorbis i AAC pozwalają na zakodowanie dźwięku 5.1.

Ok, wypróbuję, dzieki ale mam pytanie:

  • czy jeśli przekonwertuje sobie ścieżkę wielokanałowego dźwięku wyciętą z jakiegoś bluraya to czy na ogół każdy program (a jest ich przecież mnóstwo w tym np: powyższy Pazera) kopiujący to do mp3 zrobi to w takiej samej jakości, czy może zalezy to od programu? (Nie wiem którego uzyc by to stereo było najbliższe 5.1) Czy uda się uzyskać “pseudo5.1” w mp3ce czy jednak każdy program robi z tego stereo i nie ma co sie męczyć?

  • Wyciąłem dzźwiek w formacie .mka, wyciąłem ww. programem .ac3 i mka przerobiłem tez na 192kb 44100 i??? Jestem muzykiem a i tak nie wyczuwam róznic. Czy to potwierdza teorie wyżej? A jesli tak to po co mamy takie programy jak np: dts extractor?