Poszukuję małych kondensatorów ce10\16 smdht

Czesć szukam czegoś takiego małego :  ce10\16 smdht to jest kondensator do płyty głównej. Potrzebuję 3 sztuk. Proszę o pomoc w znalezieniu.

Google umarło ? a z 500 wyników podaje.

Podpowiem, druga cyfra to napięcie, więc może być większa.

 

 

http://jkm-sklep.pl/elektronika/4352-Kondensator-elektrolityczny-SMD-10uF-16V-4x5-4-004662.html

 

 

A w przypadku z totalnym problemem polecam połazić po małych serwisach, oni często mają zdechnięte płyty główne czy grafiki. Dostaniesz z odzysku (ale nie polecam bo często z lekka smażone w ciasnej obudowie kilka lat).

Okej dzięki. A może mi ktoś wytłumaczyć co to za skrót smdht ?

10uF (mikrofarad) 16 V (volt)… kondensator elektrolityczny (w twoim przypadku SMD[niskoprofilowy]) - bardzo tani… można dostać w jakimś sklepie eletronicznym lub wymontować z większość płytek eletronicznych, często spotykane 10 uF, NIE MUSI BYĆ KONIECZNIE 16 V może być na wieksze napięcie np. 50V 

Ogólnie smdht (czasem zamiast ht jest pełna nazwa tht) - element montowany powierzchniowo przystosowany do montażu automatycznego tht.

Ani HT, ani THT, to nie pełna nazwa tylko skrót.

W przypadku THT to nie “montaż powierzchniowy” tylko “montaż przewlekany” https://pl.wikipedia.org/wiki/Monta%C5%BC_przewlekany a to duża różnica czyli jesteś w totalnym błędzie.

Co oznacza TH, nie wiem ale mam podejrzenie, że może oznaczać wysoką temperaturę ( H igh T emperature) pracy (to tylko mój domysł) - podany powyżej element jest przystosowany do pracy w temperaturze od -40 do 105°C

Tak masz rację, zasypiam i bzdury pisze. HT to od temperatury, ale chodzi o montaż (lutowanie), bo jest tez wersja klejenie.

 

Aby nie było niejasności:

High temperature reflow soldering according