Poszukuję mini komputerka

Nie jestem za bardzo zaznajomiony w kwestii mini komputerków (Orange PI, Raspberry PI itd.).
Kiedyś miałem do czynienia z Orange PI i RoR, ale nie najlepiej to wychodziło. Działało to zbyt wolno lub miało za mało pamięci - już nie pamiętam ,ale w każdym razie miało to jakieś wąskie gardło, a dysk tylko się marnował.

Obecnie jesznie nic nie kombinuję, ale poszukuję mini komputerka, którego będę mógł wykorzystać w (nidalekiej) przyszłości w różnych celach:

  1. Mini desktop - jeśli wszystko inne zawali, to włączam go i odpalam przeglądarkę. Podczas, gdy coś dłuższego wykonuje się na innym sprzęcie to tutaj gram w jakieś małe gierki, czy oglądam śmieszne filmiki z kotkami czy układam pasjansa. No może nie dosłownie, ale coś w ten deseń. Bardzo ograniczone (chodzi mi tu o GUI tj. bez jakichś fajerwerków w postaci efektów pulpitu) zastosowania dla małych i niezasobożernych programików.
  2. Serwerek:
    a) pokazowy - na prezentacje
    b) produkcyjny - beta testy lub mała grupka odbiorców (sieć lokalna?)
    c) deweloperski - testuje tu wydajne algorytmy (Elixir + Phoenix) i testy wewnętrzne np. integracja z diodami
  3. NAS dla każdego typu dysku tj. HDD i SSD

To co powinna posiadać płytka:

  1. Wi-fi, Bluetooth 4+ LE (telefon) i Gigabit Ethernet (dla NAS <=> PC)
  2. Możliwość podpięcia każdego dysku bez ograniczania jego prędkośći - nie chodzi mi tu o podpięcie 1TB SSD zaraz po zakupie, tylko o to by jego rozbudowa bezproblemowa tj. równie dobrze mogę zrobić NAS z jakimś dużym HDD, jak i jakimś super szybkim SSD o małym rozmiarze
  3. Pamięć, grafika itd. nie muszą być oszałamiające, ale nie mogą być też wąskim gardłem dla pozostałego sprzętu
  4. Im więcej diod tym lepiej - chodzi o interakcję z użytkownikiem i sygnalizowanie stanu przez oprogramowanie
  5. Miejsca na pliki nie musi być dużo 2-3 razy więcej niż minimalistyczna dystrybucja Linuksa wymaga
  6. Przynajmniej 3-4 porty USB: 2 na mysz i klawiaturę, 3 może na pendrive i 4 na dodatkowe (zapasowe) urządzenie peryferyjne (można np. potrzebować coś na szybko wydrukować).

Czy są obecnie takie komputerki? Czy są może plany wydania takich?
Osobiście liczę na cenę do 100zł (cena za samą płytkę tj. bez wysyłek, cła itp.), ale przy dobrych argumentach dam radę się przekonać na więcej. Można też powiedzieć, że X płytka jako jedyna spełnia moje oczekiwania i będzie w okolicy 100zł maksymalnie w ciągu 2 lat czy coś w ten deseń - takie odpowiedzi jak najbardziej bym uwzględnił.