Poszukuję monitora LCD 19"

Poszukuję dobrego monitora LCD dla gracza 19", lecz nie panoramicznego, w przystępnej cenie. Jaki polecicie??

Jaka wg. Ciebie jest ta “przystępna cena” ?

Jak do gier to kup CRT

Dobre LCD od 800zł się zaczynają

Coś koło 700 zł-800zł.

kup lg l1952s :slight_smile:

tani i gały od niego nie bolą :lol:

kup belinea

może to ci się spodoba

A widziałem identyczny model tylko bez DVI za jakieś 60zł taniej, czy jest duża różnica pomiędzy wyjściem analogowym a cyfrowym?? I jak taki monitor nadaje się dla gracza? Nie będzie mi się obraz rozłaził ( spłaszczy się, rozciągnie)?? Czy można na panoramach grać komfortowo w gry??

Ja na dellu 17" TN nie zauważyłem żadnej. Na analogowym dostępnych jest więcej opcji regulacji obrazu w OSD, co można zaliczyć na plus. Z tym że ja monitora tylko ze złączem D-Sub dziś bym nie kupił, bo to wymierający standard. Nowe karty są już tylko na DVI i/lub HDMI i/lub Display Port (do kabla VGA trzeba podłączać przez przejściówki).

A do gier taka 22" panorama nie będzie przeszkadzać?? Nie będzie obraz zniekształcony (rozciągnięty lub spłaszczony)??

zeby obraz w grze nie był “zniekształcony (rozciągnięty lub spłaszczony)”,

to dana gra musi obsługiwać rozdzielczość natywną monitora 22’ czyli 1680 x 1050…

a żeby brać komfortowo w takiej rozdzielczości to trzeba mieć odpowiednio mocny komp…

Btw…

ja do gier używam 19’ panoramy, i w nowszy grach nie ma problemu, wyświetlają bez problemowo w 1440x900…

Natomiast w starych grach niestety grafa jest rozlazła, zamiast okrągły celownik na środku ekranu, widać jajowaty :smiley:

Co prawda można przeskalować obraz tak żeby były czarne paski po bokach, ale ja nie uznaje czegoś takiego…