Poszukuję najnowsze sterowniki do RADEON 9200 SE


(system) #1

Poszukuję najnowszych sterowników do tej karty :mrgreen:


(Seba86mu) #2

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8 (najlepsze sterowniki od ATI dla Twojej karty graficznej).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni - jeżeli w ogóle jekieś sterowniki instalowałeś wcześniej (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).


(system) #3

Bardzo dziękuje za pomoc

// Połączono posty.

Gdy sciągnołem te sterowniki i komp się zresetował obraz jest 4 bitowy rozdzielczość zmniejszyła się a na pulpicie mieszczą się dosłownie 4 ikony. Co mam zrobić?

// Połączono posty.

Już odinstalowałem te sterowniki ale obraz gdy go przesuwam chodzi mi klatkami np. dzieje się tak w przeglądarce


(Seba86mu) #4

A zainstalowałeś je ?

Jeżeli tak, to kliknij prawym przyciskiem myszy na Pulpicie, Właściwości, zakładka Ustawienia, ustaw rozdzielczość odpowiednią dla Twojego monitora, paletę kolorów zmień na 32 Bity. Następnie kliknij na przycisk Zaawansowane, zakładka Monitor, zaznacz "ptaszka" w pozycji: Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić, a następnie wybierz z rozwijanej listy najwyższą możliwą częstotliwość odświeżania, Zastosuj i OK.


(XMan) #5

Najlepsze do Radeona 9200 są sterowniki Radeon Omega Drivers 3.8.252 /panel w j. polskim, odpowiednik ATI Catalyst 6.5 / :

http://programy.pcworld.pl/pc/programy/ ... .html.html

Po usunięciu starych sterowników wyczyść komputer ze śmieci itp.CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+2.04.543


(system) #6

Hahaha jak by można było coś zmienić to bym zmienił

// Połączono posty.

Ok dzięki za pomoc sprawa sie wyjaśniła. Zainstalowałem od nowa i działa.

// Połączono posty.

Niestety muszę wznowić temat ponieważ ściągnąłem te sterowniki które mi podaliście i za każdym razem wyskakuje mi błąd przy starcie systemu i komp sie resetuje. Sterowniki musiałem usunąć przez tryb awaryjny.

Co mam robić?

Czasem się resetował podczas ładowania, a czasem gdy się załadował wyskakiwał błąd i minuta do ponownego uruchomienia kompa. :-x


(Kaka') #7

mateusz__15 , proszę zapoznać się z tym ogłoszeniem: viewtopic.php?f=19&t=213590 Połączyłem wszystkie Twoje posty, jednak jeśli dalej będziesz łamać tutejsze zasady, zarobisz warna.


(Josiok15) #8

z tą kartą graficzną i ze sterownikami są wieczne problemy ;]

u kumpla jak mu robiłem formata bo sam nie umie to z jego kartą graficzną z tymi sterownikami grzebałem się ok 30 minut ;/ straszny żaaal ten radeon 9200SE...

zrób tak..

  1. wejdź tu: http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeon-prer300-xp.html zassaj te sterowniki i ten program: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=471

  2. Wejdź w tryb awaryjny.

  3. Odinstaluj sterowniki

  4. Uruchom komputer ponownie, znowu do trybu awaryjnego.

  5. Oczyść tym programem (Driver Cleaner) jeszcze pozostałości po sterownikach.

  6. Uruchom komputer do normalnego trybu!

  7. Zainstaluj te sterowniki, które kazałem Ci pobrać : )

Pamiętaj, nie instaluj sterowników w trybie awaryjnym, dlatego bo instalator nie chce zainstalować wcale karty graficznej, bo potrzebuje standardowego sterownika VGA, który jest już wbudowany w systemie.

Tak ja robiłem i na pewno pomoże Tobie!

Pozdrawiam :slight_smile:


(system) #9

A więc tak zrobiłem tak jak mówiłeś ściągnąłem te sterowniki, oczyściłem system ze starych sterowników.

Wgrywam nowe i wyskakuje mi błąd, że nie ma w systemie sterowników VGA i, że instalacja zakończyła się niepowodzeniem. Muszę jeszcze dodać, że za każdym razem gdy instalowałem jakieś sterowniki to komputer się resetował i było bardzo trudno usunąć te sterowniki.


(Josiok15) #10

uuu... pamiętam, że również spotkałem się z tym samym problemem, po zainstalowaniu sterowników oryginalnych z płyty, przy starcie do windowsa i pokazaniu "Zapraszamy" komp się od razu sam resetował... wiesz zrób tak.. zainstaluj jeżeli masz sterowniki oryginalne na płycie, ale tylko stery bez żadnego panelu sterowania itp. Jeśli to będzie grało, zainstaluj te co Ci podałem.

Mam nadzieje że tym razem pomoże.