Poszukuję nietypowego odtwarzacza filmów


(Gkeb) #1

Mam nietypowy problem z odtwarzaniem filmów i szukam odpowiedniego playera. Jako jeden z monitorów mam podpięty TV, niestety ustawienie kompa i głównych monitorów jest takie, że zasłaniają sam TV i włączając jakikolwiek film, który chciałbym odtwarzać na TV muszę go przenosić na ostatni monitor (albo jak program pamięta to tam się odpala) i sterować na wyczucie spoglądając pod monitorami (trochę widzę TV). Jest to mało wygodne. Szukam programu, który byłby rozdzielony na dwa okna: sterowanie i podgląd, bym mógł bezproblemowo sterować odtwarzaniem na TV.


(drunkula) #2

Kodi + pilot na androida.


(bachus) #3

Szprytne. Da radę ustawić Kodi, aby domyślnie w pełnym ekranie uruchamiał się na innym monitorze?


(drunkula) #4

Oczywiście, chociaż jego opcje jakoś zawsze wydają mi się jakieś pogmatwane, to na bank się da - u mnie domyślnie fullscreen na monitorze nr 2.


(bachus) #5

Super. A może jeszcze się orientujesz - Kodi zainstalowane na komputerze bez problemu “łapie” sterowanie nim pilotem od telewizora?


(drunkula) #6

Nie testowałem pilotem od TV - nie mam portu IR, a TV gada z kompem tylko po kablu d-sub. W sumie mi to nie potrzebne - całe sterowanie mam w telefonie, łacznie z wyłączaniem komputera (wbudowane w apkę), więc z pilota od TV nawet nie korzystam.


(bachus) #7

Dzięki. Chodzi mi ogólnie o sterowanie Kodi via HDMI (pilot od telewizora) a dokładnie sytuację, gdy telewizor nie ma podłączenia do internetu (tylko kabel HDMI   PC < – > TV).


(drunkula) #8

No tak, ale TV nie musi mieć połączenia z internetem, przecież serwer mediów stoi na PC i to z nim komunikuje się ten androidowy pilot.


(Gkeb) #9

Kodi + android idealnie sie sprawdził. Teraz tylko muszę to jakoś sobie poustawiać, by wszystko działało :slight_smile:


(ADR1991) #10

Chyba musisz zaopatrzyć się w USB CEC adapter: https://www.youtube.com/watch?v=N3MjxzWfvmQ