Poszukuję nowych modeli smartfonów z wyjściem HDMI mini/micro

Chciałbym kupić nowy smartfon z wyjściem hdmi mini/micro. Sklepy internetowe i allegro nie mają możliwości wyszukiwania przez tag tego złącza. Telefon do 850zł, przyzwoitą ilością ramu i androidem, przyzwoitym aparatem. Proszę o podanie modeli mających takie złącze. Wiem, że są usługi smart przez Wi FI, ale wolę tradycyjnie po kablu.

Jakieś koreańskie wynalazki może znajdziesz z takim portem, ale na aktualne smartfony dostępne w Europie nie licz, że coś takiego będzie.
Co najwyżej USB-C => DisplayPort/HDMI.
I to zazwyczaj przy użyciu dodatkowego docka.

Tu masz mniej więcej nakreślony support dla czegoś takiego:

Nie wiem czemu się uparłeś po kablu. Wystarczy po WiFi Direct się połączyć i udostępnić obraz bez większych opóźnień.

Współczesnych smartfonów nie ma z HDMI? Ja widziałem i miałem w ręku tylko Xperię Neo V z Androidem 2.x i HDMI - to było bodaj micro. Tel bodaj z 2011 roku…

Wszystko co dobre się kończy.
Teraz wszystko propagują po „eterze”.

Z okresu 2018-2021 niby tylko 1:

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_pro-10707.php

ma micro HDMI.

Model z ceną 9934 zł / 2498 $ (amerykańskich). We funtach brytyjskich nawet wychodzi drożej, bo 12446 zł / 2299 £.

W Polsce Sony nie chce go dystrybuować.

Na znaczku :white_check_mark: w mgsm.pl bym nie polegał (niby widzi dużo telefonów ale pewnie z USB C na HDMI).

Nie ma takowego na rynku, chyba że podróbki.
Ewentualnie kup adapter

Czyli Xperia Pro to fejk / bujda na resorach?

No z tego co podał producent HDMI w tym telefonie, który i tak nie będzie dostępny w Europie, ma służyć głównie jako odbiornik z kamery do podglądu / transmisji obrazu do mediów.

Brak jakichkolwiek informacji o przesyłce obrazu na TV. Poza tym, jak wcześniej wspomniałem rozwiązanie z adapterem może się okazać bardzo tanim i jedynym sensownym wyjściem