Poszukuję obrazu Mandriva 64bit kde

Witam!

Poszukuję (bezskutecznie) wersji mandrivy one czyli tak jak przeczytałem łatwiejszej dla początkującego w wersji 64bit.

Na oficjalnej stronie tylko free 4gb - ściągłem ale nie zainstalowało mi sie. No może sie zainstalowało ale bez kde tylko tryb tekstowy.

Na polskiej stronie są linki ale niestety nikt torrenta nie sedduje.

Poszukuję tego właśnie systemu bo na moim starszym blaszaku wersja 2008 ładnie chodziła.

Próbowałem już Kubuntu 10,10 ale instalator w początkowej fazie zalał mnie kilkadziesiątkami stron z błędami.

Pozdrawiam!

Problem z grafiką? Zainstaluj Madrive KDE i GNOME i zobacz czy oba się ładują.

Błędy powinny być widoczne na jednym z terminali - przełączasz się CTRL+ALT+F1 do F7, natomiast SHIFT PgUp/pgDown to przewijanie. Możesz zapodać je jeśli coś się pojawiło.

To zapodaje błędy z logów gdyby wyżej nie było nic ciekawego - jeden zestaw z poniższych:

su -c 'cat /var/log/Xorg.0.log'

su -c 'tail -n300 /var/log/messages'

sudo cat /var/log/Xorg.0.log

sudo tail -n300 /var/log/messages

Z tym że /var/log/Xorg.0.log może nazywać się trochę inaczej.

Darthnorbe , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Problem znacznie wiekszy niz sie spodziewałem. Podane komendy nic nie dają. Pobrałem z oficjalnej strony kubuntu 10.0 64 bit wypaliłem, uruchomiłem i kubuntu live cd ładowało mi się z 15 minut bezskutecznie

Darthnorbe na serwerze lustrzanym znalazlem wersje mandriva one jedynie 32bit, niema kubuntu 10.0 ;] jest za to 10.10 w ktorym sprawdz md5 czy sie zgadzaja, podaj swoja konfiguracje sprzetowa bo moze jest tam problem, po za tym uwazam ze wersja free nie bedzie sie duzo roznic od wersji one, moze sie myle ale zawsze mozesz dociagnac pakiety z wersji one do wersji free, w koncu Moc systemow Gnu/Linux tkwi w mozliwosciach konfiguralnosci pzdr.