Poszukuje odpowiedniego operatora internetu

(Slawek 89) #1

właśnie się przeprowadziłem i chciałem sobie założyć internet w nowym miejscu zamieszkania ale jak się okazało nie ma tam kabla telefonicznego trzeba 100m pociagnac a wedlug tpsy nie jest to narazie osiagalne wiec jaki wybrac inny internet, radiowy ? czy jakis inny bo bezprzewodowe typu iplus niesa zbyt odpowiednie z powodu limitow transferow wolał bym cos co nie ma limitów

(Johnny B4) #2

Może Netia. Kumpel ma radiówke i nie narzeka

(Maciej654) #3

Netia jest przez kabel a jeśli chodzi o radiówkę to są lokalni dostawcy więc poszukaj jacy są w twojej miejscowości

(Johnny B4) #4

Właśnie netia ma tez radiówke

(zgredzio) #5

Jest jeszcze internet satelitarny.

(Johnny B4) #6

slawek89 masz może sąsiada co ma internet w pobliżu ? zawsze możesz od niego pociągnąć i płacić po połowie

(kristoff08) #7

a czy oferta netii radiowej jest dostępna w całym kraju? jakie są koszty?

(Johnny B4) #8

Co do zasięgu to nie wiem. A koszty to 2Mb coś około 80zł.

(system) #9

NIE bierz neta od dostawoc w miescie ! NIGDY ! Mialem jednego przez kilka lat - czubek drzewa zjadal mi 285 kb. Jak liscie byly mokre to juz mi zjadadalo ok 600. A jak ktos w miescie mocniej pociagnal to strony nie wchodzily. Teraz mam drugiego !!

Jest to samo . Dlaczego ? Bo sie na siebie nakladaja - to raz. Dwa to to, ze nie przezechodzi przezdrzewo itd. Czemu ? Bo maja nielicencjonowane pasma. Netia np. ma.

(Kpc21) #10

No to skąd ma wziąć?

Jak masz dobry zasięg telefonii komórkowej HSPDA (ew. EDGE) to można spróbować blueconnect, iPlus albo Orange Free. Jak nie to lepiej poszukać jakiejś radiówki.

(Darek2302) #11

Netia ma usługę radiową WiMax lecz działa tylko w określonej lokalizacji, która jest przed instalacją sprawdzana pod względem dostępności sygnału (czyli wykonanie pomiaru). Co do zasięgu to niestety, ale całej Polski nie obejmuje.

(Feelek3) #12

:lol: :lol: :lol:

1GB transferu za 50zł

6GB transferu za 120zł + Hotspot na Lotniskach itp.

Za miesiąć :stuck_out_tongue:

(matekadamczak) #13

Masz telewizję kablową przez kablówkę net też wolny nie jest kuzynka ma i ja korzystałem z tego neta szybszy czasem od Neozdrady

(Darek2302) #14

No niestety Play - owi nie podskoczą 1) Umowa na 12 m-cy, 2) abonament 40zł, 3) 10GB transferu :slight_smile:

(smoq5) #15

Się podłącze pod temat bo mam podobny problem, otóż mieszkam w bardzo małej miejscowości Tpsa odmówiła pociągnięcia kabla (chociaż ostatnio ktoś mi mówił, że jako operator krajowy nie ma prawa? prawda to czy nie?) w każdym razie mam ere ale jest za wolna i ma limity, netia nie ma zasięgu czy jest zatem jeszcze jakieś wyjście w przyzwoitej cenie?

(boczi) #16

OT-y KOSZ