Poszukuje oprogramowania do Samsung SA11


(Michal Swit) #1

Witam! Czy jest możliwośc, aby ktoś z forumowiczów poświecił swój cenny czas na odnalezienie dla mnie oprogramowania. Chciałabym zainstalowac system windows XP tylko nie wiem jak znaleśc najaktualniejsze oprogramowanie :). Prosilabym o wskazowki w jakiej kolejności co instalowac :slight_smile: Z góry dziękuję :slight_smile:


(Fanboj O) #2

Sterowniki są na stronie Samsunga. Tylko jest mały kłopot. Nie podałeś dokładniejszego symbolu SA-11. Było kilka podwersji różniących się nieco podzespołami.

Przykładowo sterowniki do NP-SA11-FS01PL są tu:

http://www.samsung.com/pl/support/detai ... d=NP-SA11E

W prawym górnym rogu strony jest wyszukiwarka, i w niej możesz wyszukać dokładny model laptopa. Jaki jest symbol twojego SA-11 znajdziesz na naklejce na spodzie laptopa, na paragonie lub na pudełku w którym był kupiony.

Kolejność instalacji jest prosta. I warto się jej trzymać:

0) Najlepiej service pack do windowsa, jeśli instalka XP jest stara. Warto mieć pobraną instalkę pakietu poprawek na płytce/pendrajwie zanim zabierze się za instalację.

XP ServicePack3

1) Pierwszy sterownik jaki się instaluje to sterownik do Czipsetu (inne nazwy Chipset, Chipset driver)

2) Drugi warto sterownik do karty grafiki (inne nazwy VGA, Grapfics Driver)

3) Dźwięk (Sound Driver)- Uwaga- najczęściej HD Audio wymaga XP ServicePack3 do zadziałania lub poprawki do Windows M$ kb888111. Nie warto podchodzić ze zbyt "przeterminowanym" Windowsem do nowszych komputerów.

4) Modem analogowy (o ile jest taki)

Resztę do woli.

I wszystko byłoby łatwe, gdyby nie to, że SA-11 będziesz musiał się pogimnastykować z problemem jaki ma XP z rozpoznaniem kontrolera dysku twardego czyli słynne "SATA".