Poszukuję pakera ISO

Poszukuję “pakera” ISO.

Nie wiem jak to nazwać, ale muszę tak spakować ISO(boot’owalne) aby zmieściło się na płytce 700mb.

Overburning nie wchodzi w grę gdyż aktualne ISO waży 850MB.

Istnieje jakaś metoda spakowania tego? Jest to system operacyjny, więc boot musi być.

Pozdrawiam.

Jaki system ?

smora , może napisz nam co dokładnie chcesz osiągnąć.

Bo jeśli chcesz z tego zbootować w napędzie cd to raczej małe są szanse.

Można spróbować wywalić z tego trochę niepotrzebnych plików używając jakiegoś programu do edycji obrazów płyt i w ten sposób zmniejszyć rozmiar ale skoro plik iso jest taki duży to najprawdopodobniej jest to obraz dvd i może być problem z niezgodnością formatu.

Chyba że po prostu chcesz jakoś przenieść ten plik na inny komputer ale dysponujesz jedynie nagrywarką cd, w takim wypadku zrób z tego wieloczęściowe archiwum rar i wgraj na dwie płytki cd.

Nie potrzebujesz żadnego “pakera” iso,

Wystarczy płyta DVD

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ce82fe39d8

Można też kupić w najbliższym markecie :stuck_out_tongue:

A co do programu do nagrywania to polecam Ashampoo burning studio.

W sumie racja płyta dvd kosztuje jakieś 1,50 wiec żaden wydatek a bawić się z pakowanie tego Rożne obrazy się rożnie pakują Spróbuj 7zipa ustawiasz metoda kompresji ultra i słownik ile możesz zależne od ramu im większy słownik tym, lepiej pakuje a i metoda lzma2 ja z 10 gb obrazu gry zrobiłem 6 z groszami ale było potrzebne do tego 6GB ramu ;/

Próbowałeś WinRAR lub 7-ZIP ostatecznie może KGB Archiwerem? Czasem nawet nimi da się skompresować ISO. Oczywiście to zależy jakie pliki ten obraz posiada. Wybierasz najwyższą kompresje i tyle.

Jaki sens ma pakowanie iso ?

Bez wiadomości jaki system nie da rady, więc albo jak napisał scripter1 płyta dvd, albo powiedź jaki system :stuck_out_tongue:

Po pierwsze, musisz mieć obraz bootu dostosowany do systemu operacyjnego, który znajduje się na Twojej kompilacji. Kiedy już go posiadasz, wypakowujesz zawartość ISO posługując się jakimś pakerem [1], który obsługuje ten format. Po wypakowaniu analizujesz to co otrzymałeś. Możliwe, że zawartość niektórych katalogów będzie całkiem zbędna, np. jakieś tutoriale czy wręcz materiały reklamowe. Jest też niestety możliwe, że wewnątrz ISO znajduje się jeden olbrzymi plik binarny i starter do niego. Wówczas musisz odpuścić i poszukać na stronach producenta lżejszej kompilacji, albo użyć płyty DVD.

W wypadku, gdy posiadasz możliwość zmniejszenia zawartości posiadanej kompilacji i po wykonaniu tegoż, możesz ją nagrać za pomocą odpowiedniego oprogramowania [2], które pozwala na tworzenie płyt bootowalnych.

_____________

  1. [*:3q8ryao0]Np.
    7-zip - bezpłatny i po polsku. Link wskazuje na folder, skąd można pobrać wersję beta, która obsługuje format ISO