Poszukuję pliku płyty instalacyjnej Windows XP Home Edition

Chciałem zrobić format na jednym komputerze. Włożyłem swoją płytę, zmieniłem partycje i wszystko, i potem uruchomiłem instalację. Wszystko przebiegało dobrze, dopóki nie wyskoczył błąd, który mówił, że nie mogę kontynuować instalacji z powodu braku jakiegoś pliku. Wszystkie naklejki, folie, kody cały czas mam. Potrzebuję po prostu pliku płyty, który mógłbym nagrać na dysk USB i zainstalować tego Windowsa. Nie mogłem nigdzie w internecie znaleźć czegoś takiego dla jednej osoby. Na płycie pisze, że jest to WERSJA 2002, ZAWIERA DODATEK SERVICE PACK 2. Czy ktoś mógłby zalinkować mi taki plik? Dzięki z góry :slight_smile:

Zrób weryfikację swojej płyty, najprościej skopiować pliki z płyty do jakiegoś katalogu.

Sęk w tym, że już to robiłem. I gdy próbowałem zrobić z tej płyty obraz na moim dysku, ok. 95% plików nie chciało się skopiować ponieważ (nie pamiętam już dokładnie, to było coś w stylu "error #3, invalid file directory or file) Używałem programu Novicorp WinToFlash.

Sprawdz na innym kompie, może twój czytnik ma problem.

Najpierw próbowałem system instalować prosto z płyty, podczas instalacji były problemy. Potem przełożyłem do tego laptopa, z którego teraz piszę i próbowałem wyżej wymienionym programem nagrać płytę na USB. I także wyskakiwały błędy, że nie znaleziono pliku. Więc to na 99% problem z płytą, a szkoda bo była używana może 5 razy MAX.

Jednak sprawdź innym programem. Pobierz isobuster. http://www.isobuster.com/

Podczas instalacji kliknij w wersja podstawowa. Uruchom program i skopiuj na dysk to co masz na płycie z systemem. Jeśli wszystko się skopiuje, to będzie znaczyło, że masz własna kopię zapasową płyty na dysku, czego MS nie zabrania. Isobuster dokładniej odczytuje płyty cd, cd-r i dvd. Jeśli jednak będzie wyświetlał, że jakiś plik uszkodzony, to zapisuj, jaki i klikaj na pomiń przy kopiowaniu na dysk do wskazanego folderu.

Łatwiej uzupełnić brakujące pliki z netu, albo ktoś podrzuci. Jak będziesz miał system w folderze na dysku, to wtedy możesz nagrać ISO na płytę, czy pendrive.

Nie wyskoczyły żadne błędy. Polecisz jakiś program do spakowania w .iso, a potem nagrania? Czy mogę użyć dysku wymiennego 1TB na USB? Jeśli tak, to jakie mam ustawić parametry?

 

EDIT: Stało się coś ciekawego. Zrobiłem .iso skopiowanych przez ISOBustera plików (skopiowały się wszystkie) programem MagicISO, a potem zrobiłem bootowalnego pena programem Rufus. Po załadowaniu się wyskoczył BSOD. Nie mam pojęcia z jakiego powodu.

Już wiem co powoduje BSOD’y. Muszę zmienić cośtam z SATA na IDE w BIOSie, tak wyczytałem w internecie. Tyle że nie wiem jak. Moja płyta główna to ASUS M2N68-AM-PLUS.

Zamiast się bawić pobierz ISO z pewnego źródła. Twoja płyta nie wspiera AHCI coś źle zrobiłeś.

Ewentualnie w BIOSie, zakładka Main, pozycja IDE Configuration > Enter >  sprawdź czy pozycja Onboard IDE Controller jest [Enabled]. Z kolei pozycję Serial ATA Devices ustaw na [Device 0/1]. Jeśli tak nie jest, to tak ustaw. Potwierdź zmiany (F10) i zrestartuj komputer. 

Serial ATA Devices także jest na 0/1. IDE jest ENABLED i cały czas był, a mi i tak wywala BSOD’a. Może chodzi o to, że poprzednia instalacja się nie dokończyła, i jak próbuję bootować z dysku to pokazuje, że się nie da bo nie ma hal.dll? Czy to ma coś do rzeczy?

Mogę ewentualnie zrobić zdjęcie i tutaj wysłać

Usunąłem obie partycje przy użyciu płyty i robię boot pena raz jeszcze. Może można to zrobić poprzez dodanie sterowników? W pierwszej fazie po kliknięciu F6 można zainstalować jakieś tam sterowniki SCSI lub RAID jeśli dobrze pamiętam… Może to coś da? Ktoś ma może link do takich, które by zadziałały?

Cześć,

Sterowniki znajdziesz na stronie producenta płyty głównej, instrukcję ich integracji np. tutaj: http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/

Robiłem już to nLitem, ale widocznie innymi sterownikami, bo też nie działało. Na stronie producenta znalazlem tylko wersję .exe, po której uruchomieniu wyskoczył błąd że mam zły system operacyjny, czy coś takiego. Spróbuję poszukać jeszcze raz :confused: Dzięki za pomoc jak narazie

 

  1. Ta płyta nie ma AHCI - każdy XP instaluje się bez integrowania bzdur

  2. Sterowniki SATA są ale do RAID i je własnie się dodaje przez F6 na początku instalacji. I nie jest to EXE tylko zwykłe archiwum z wieloma wersjami sterowników (przy integrowaniu musi być rozpakowany odpowiedni katalog odpowiadający Twojemu systemowi i ten katalog wskazuje się do integracji.

  3. Nie szukaj po jakiś bzdurnych stronach sterowników, wszystko jest na stronie ASUS

  4. https://www.asus.com/pl/Motherboards/M2N68AM_PLUS/ - tu masz pełny opis co potrafi płyta i jakie ma złącza.

  5. Jeśli nie używasz RAID to masz go mieć w bios OFF bo inaczej musisz zapodać sterowniki na początki instalacji windows, przez F6 (lub zintegrować)

Czyli po zintegrowaniu sterowników nie muszę klikać F6? Wydaje mi się że już to próbowałem, spróbuję jeszcze raz. Jeśli to nie zadziała, to jak zrobić dysk z którego mogę wczytać te sterowniki przez F6, lub wyłączyć RAID?

I tak, znalazłem sterowniki na stronie ASUS’a.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/sata/RAID_driver_XP_Vist_7.zip?_ga=1.219985497.1554345757.1436188053

 

To jest direct link do sterowników, które właśnie będę pobierał i robił z nich boot pena (drugi raz).

Cały czas wyskakuje BSOD.

Kod: *** STOP:0x0000007B (0XF78D2524,0XC0000034,0x00000000,0x00000000)

Na przeróżnych stronach pisze, że jest to związane z tym SATA i IDE… Znowu. Czyli wróciliśmy do punktu wyjścia. Może najłatwiej będzie jeśli po prostu zrobię screena BIOSU i powiecie mi co mam zmienić? :confused:

 

Google umarło ? Ciężko wkleić kod błędu ? Już pierwszy wynik opisuje dlaczego tak się dzieje.

 

 

Czytnij sobie, masz tu full wypas opis z diagramami:

http://www.prime-expert.com/articles/b02/installing-windows-xp-with-f6-ahci-raid-drivers-from-usb-only.php

Przecież mówię że sprawdzałem w google, i że znowu chodzi o te wszystkie SATA. I chciałbym wiedzieć jak mogę zainstalować te sterowniki przez F6, bo gdy to klikam pokazuje mi się, że “nie ma dostępnych urządzeń” czy coś takiego.

Na tej stronie pisze, że mam użyć “FlashBoot”. Zobaczę ten program.

F6 używa się w XP jeśli jest potrzeba załadowania sterownika przed instalacją systemu. Wymogiem jest posiadanie stacji dysków FDD bo XP potrafi tylko i wyłącznie z dyskietki to zrobić (dlatego masz komunikat o braku urządzeń).

Z tego powodu powstały programy do integrowania sterowników z płytą instalacyjną windows (popsute FDD, brak dyskietek czy komputery klasy laptop nie posiadające FDD).

Integracja nie działała ale to nic. Dostałem link do działającego .iso, tyle że nie chce mi przyjąć kodu z naklejki. Czy to dlatego, że nie mam internetu? Tak, licencja OEM, jest to pierwszy komputer na którym instalowałem ten system, ale z racji tego że go kompletnie sformatowałem coś może nie działać. Da się go zarejestrować jakoś?

 

Mniejsza, może to przez to, że ściągnąłem SP3. Pobiorę SP2 i zobaczę jakie będą wyniki.

 

Na wersji SP2 wyskakuje BSOD, ale SP3 jest zainstalowane. Da się to jakoś aktywować?