Poszukuję pliku z wschodnioazjatyckimi czcionkami i pisowni


(Bioly1000) #1

Witam

szukałem i nie mogłem znaleść ani podpowiedzi ani tego czego szukam, otóż potrzebny mi na moim kompie języka chińskiego... czy ktoś mógłby podrzucić plik albo str. z tym plikiem? I dotego chciałbym żeby ktoś powiedział jak go zainstalować bo ja się niezbyt znam :frowning:

pomożecie?

pozdrawiam


(Gorgoroth) #2

Ale co Ci jest potrzebne? Coś średnio rozumiem Twój słowotok jak i tok myślenia...


(Janek109) #3

Jeśli używasz Visty Ultimate to możesz ściągnąć pakiet językowy z strony M$


(roobal) #4

Zanim zaczniesz władać chińszczyzną, może najpierw opanuj dobrze polszczyznę.

Przede wszystkim do czego chcesz ten chiński, chcesz mieć system w tym języku, czy szukasz jakiegoś słownika albo programu? Na jaki system poszukujesz tego języka?

http://rtfm.killfile.pl/#precyzja

http://rtfm.killfile.pl/#precyzja1

Pozdrawiam!


(Bioly1000) #5

czepiasz się a to zwykła literówka o.0

chodzi mi o to że mam grę w języku chiński, no ok ale co z tego jak wyświetlają mi się kwadraciki zamiast tych całych "domków"? Ja chcę właśnie te domki i kreseczni, mrówki zamiast kwadracików. Myślę, że wiecie o co mi już chodzi. Mój system to Win. Prof. Wersja 2002


(mati75) #6

早上好

http://translate.google.pl/#


(Bioly1000) #7

nie nie, nie o to mi chodziło, nie chcę ciągle minimalizowac gry żeby coś przetłumaczyć tylko chce miec to wszystko juz przetłumaczone na j. chiński zeby mi sie domki i mrówki pokazywały a nie kwadraty...


(Marcinkozikowski15) #8

To że wgrasz język chiński jako systemowy nie zmieni ci tych "kwadracików" w grze ... Moim zdaniem to jest jakieś uchybienie w grze :expressionless: Też kiedyś miałem w jakiejś grze taki problem ale wgranie spolszczenia pomogło, tyle że to była dość popularna gierka a tą chińskiej produkcji to pewnie nie ma spolszczenia albo tłumacznia na jakiś inny język.


(Janek109) #9

Może wgranie chińskich czcionek pomoże a nie będzie to trudne i dużo ściągania nie będzie.


(Bioly1000) #10

no właśnie mi chodzi o te chińskie czcionki... mógłby ktoś coś podrzucić?


(Ufolec) #11

Gdybyś użył innego tytułu swojego tematu z pewnością zaoszczędziłbyś niektórym ludziom cennego czasu a i uzyskałbyś konkretną odpowiedź na swój problem..

"W windows XP należy zainstalować obsługę języków Azjatyckich - zajmie ona ok. 230MB.

Starsze wersje MS Windows wymagają zainstalowania specjalnego modułu IME (do ściągnięcia ze stron internetowych Microsoft).

Jeśli chcemy uniknąć instalowania całego modułu, do wyświetlania chińskich znaków wystarczy zainstalować czcionkę chińską, np. Arial Unicode MS (jest w pakiecie biurowym Microsoft Office 2000), bądź bezpłatne STFangsong, do ściągnięcia stąd. Działanie te pozwoli na czytanie języka chińskiego w przeglądarce interentowej."

:arrow: Więcej info, tutaj: http://www.chiny.pl/diannaodazi.php

Tu masz z kolei cenne i rzetelne informacje na temat wyświetlania czcionek azjatyckich w różnych systemach operacyjnych:

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Wy%C ... zjatyckich

Tutaj pełny opis od Microsoft'u dotyczący dodawania innych języków do systemu:

:arrow: http://www.microsoft.com/globaldev/hand ... pp.mspx#E4

Myślę że problem został rozwiązany :wink: zapoznaj się z powyższą lekturą i życzę powodzenia w zabawie z chińskimi krzaczkami :slight_smile:


#12

Bartezzpro , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Bioly1000) #13

temat zmieniony :slight_smile:

co do znaczków... ok wszystko już wiem tylko jest problem mały, zgubiła mi się płytka i nie mam tego Servis Pack II, płytki z windowsem nie mam... da sie to jakoś ściągnąć? te 230MB tych języków (chiński, japoński, koreański)


#14

Bartezzpro , Ty to uważasz za konkretnie nazwany temat? Popraw go jeszcze raz, ale tym razem przeczytaj (ze zrozumieniem) to co Ci podałem w linkach.


(Bioly1000) #15

O.K zmieniłem... jeśli można to up temat bo odp. jeszcze nie znalazłem :slight_smile:

-- Dodane 20.07.2009 (Pn) 21:57 --

kolejny up tematu... pomoże ktoś?