Poszukuję podstawki chłodzącej do laptopa

Witam.

Tak jak w temacie, poszukuję podstawki chłodzącej do laptopa. Ma być nie droga, a za razem wystarczająco dobra. Macie jakieś sprawdzone ? Jak dopasować ją do mojego laptopa ?

Patrzyłem na Allegro i widzę, że najczęściej ludzie kupują tą : http://allegro.pl/podstawka-chlodzaca-p … 70111.html Czy warto ?

Laptop to: NP-RC510-S03PL

Podstawka chłodząca może wiele zdziałać wbrew opinii - zwłaszcza w letnie dni. Niestety w galerii googli nie mogę znaleźć wyglądu laptopa od spodu, więc ciężko będzie doradzić konkretny model podstawki chłodzącej.

Aby podstawka była dobra musisz wziąć pod uwagę spód obudowy - gdzie ma wentylator, gdzie ewentualne miejsca wentylacyjne w postaci siateczek w obudowie itp. Ludzie wybierają takie podstawki z jednym wentylatorem nie bez powodu:

  • im więcej wentylatorów tym wolniej się obracają (w końcu jest ograniczone zasilanie z portu USB)

  • im mniejszy wentylator tym szybciej musi się kręcić by mieć wydajność większego - większy hałas

Jeżeli na spodzie masz tylko miejsce na jeden wiatraczek to mimo wszystko chłodzenie samej obudowy od spodu również pomaga:)

Moja dziewczyna do swojego laptopa ma taka podkładkę - tylko, że ma regulacje obrotów, ale widzę, że to był dobry zakup, bo temperatury znacząco spadły.

To proszę dla ułatwienia tył obudowy:

http://img18.imageshack.us/img18/6223/laptopzb.jpg

Ta którą podałeś wygląda jak xigmatek talisman http://www.proline.pl/?p=XIG+TALISMAN+2011 osobiście posiadam, powiem tak, cicha jest, minimalnie sobie terkocze ale jest to nie słyszalne, temperatury spadły o 1.5 stopnia może 2, jak zdjąłem spód laptopa to efekty były bardziej widoczne, więc w tej cenie szału nie ma co oczekiwać, wykonanie przeciętne bo trochę skrzypi i wydaje się jakby się miała rozpaść.