Poszukuję pomocy przy zakupie digitizera (Samsung Galaxy Tab P1000)

Jak powszechnie wiadomo, wymiana powierzchni dotykowej stłuczonego ekranu w kilkuletnim smartfonie czy tablecie, nie należy do operacji opłacalnych, gdyż koszty części zwykle znacznie przewyższają wartość całego i sprawnego urządzenia. Dlatego użytkownikom pozostaje zmienić sprzęt albo kupować azjatyckie zamienniki oryginalnych części i samodzielnie podjąć się naprawy. Problem w tym, że jakość tych zamienników bywa różna - od całkiem niezłych do totalnego szmelcu.

W tej właśnie sprawie potrzebuję pomocy weteranów zakupów takich części na aliexpress, ebay i podobnych serwisach. Które części wybrać? Jakiego producenta/sprzedawcę polecacie? Czy płacąc wyższą cenę można liczyć na digitizer lepszej jakości, czy raczej nie ma różnicy, bo wszystko pochodzi z jednej lub dwóch fabryk? W jakim stopniu można ufać opiniom wystawianym przez użytkowników na aliexpress?

 

Uszkodzony tablet to Samsung Galaxy Tab P1000, ale pomoże mi każde doświadczenie w kupowaniu digitizerów z za wielkiego muru :slight_smile:

Szukając sprawdź ocenę sprzedaży danego sprzedawcy - im więcej pozytywnych komentarzy tym lepiej. Ostatnio kupując ekran do kindle na początku chciałem kupić najtańszy, ale ostatecznie kupiłem ten gdzie sprzedawca miał najwięcej komentarzy i pozytywnych opinii. 

Zwróć uwagę też na jakość prezentowanych w ofercie zdjęć. Tak czy tak wybór sprzedawcy to jest loteria, a towar pewnie jest klepany w jednym miejscu i przez innych rozprowadzany.

 

Dobre choć tyle - dzięki za odzew :slight_smile:

   http://magboss.pl/articles.php?cid=262  7pozycja od gory:) .Kup sobie tania podrobke na ebayu ktora nie bedzie dzialac.:slight_smile: A wiem cos  na ten temat :wink: .