Poszukuję poradnika dotyczącego instalacji Linuksa obok Win

Wyskoczyło mi takie coś :

Czytanie list pakietów... Gotowe

Budowanie drzewa zależności       

Odczyt informacji o stanie... Gotowe

E: Nie udało się odnaleźć pakietu libwine

micha@ubuntu:~$

Jakies pomysły? .

libwine nie ma w repozytorium. Zainstaluj bez niego.

Nawiasem mówiąc co jest w archiwum tej wersji na Linuksa (jakie pliki)?

Znalazłem coś takiego: http://gry.linux.pl/?id=article&show=535. Co do 2. sposobu to uprawnienia można nadać również graficznie (wypakować również). Tylko muszę się dowiedzieć co zawiera ta paczka.

Jeśli chodzi o ten link który mi dałeś dawno próbowałem robić 2 sposobami ale niestety na końcu zawsze wyskakuje mi komunikat brak dostępu :

micha@ubuntu:~$ cd Pobrane

micha@ubuntu:~/Pobrane$ chmod -x Tibi

micha@ubuntu:~/Pobrane$ ./Tibi

bash: ./Tibi: Brak dostępu

micha@ubuntu:~/Pobrane$ .

A jeśli chodzi o archiwum to jak mogę to sprawdzić ?

P.S Szukałem w internecie odnośnie tego braku dostępu na ubuntu ale rozwiązania nie znalazłem . Jeden Pan pisał o tym że udało mu się to zrobić poprzez ustawienie kontroli przez inny system bodajże DEbian . Niestety jestem zielony i niewiele zrozumiałem

Pobrałeś chyba jakąś paczkę z wersją na Linuksa? Wypakuj (prawy przycisk myszy na archiwum i “Rozpakuj tutaj”). Interesuje mnie to co jest w tym archiwum. Nadać uprawnienia można również graficznie we właściwościach pliku.

Najlepiej wrzuć tutaj zrzut ekranu (program do tego masz już w systemie; “Zrzut ekranu”) z plikami z tego archiwum.

Chodzi ci o tą paczkę z tibia pod linuxa ?

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/libc6

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/Patch

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/Showerror

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/StartTibia.sh

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/Tibia

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/Tibia.dat

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/Tibia.pic

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/Tibia.spr

file:///home/micha/Pobrane/Tibia/Tibia.xpm

Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik (prawdopodobnie skrypt) StartTibia.sh i wybierz “Właściwości”. Na karcie “Uprawnienia” zaznacz “Zezwól na wykonanie pliku jako programu”.

Następnie kliknij dwukrotnie na ten plik i wybierz “Uruchom”.

Napisz czy to pomogło.

NIestety już próbowałem tego ( widziałem gdzieś poradnik odpalania tibia na linuxie ) ale niestety nie działa . Mam to zaznaczone w każdym z tych plików .Ciągle myśle że jest to związane z tym brak dostępu . Nawet zalogowany na koncie root mam brak dostępu .

Odpalałeś dwukrotnym kliknięciem na plik? Spróbuj to też z file:///home/micha/Pobrane/Tibia/Tibia.

Tak Pojawił się jakiś komunikat i wybrałem Uruchom .

To uruchom StartTibia.sh w terminalu. Jest tam taka opcja.

Pojawia się okienko terminala przez chwile i od razu znika .Nic po tym się nie dzieje

Daj mi jakiś link do tej paczki.

http://download.tibia.com/tibia944.tgz

U mnie działa. Klikasz dwukrotnie na “Tibia” o co Cię wcześniej prosiłem. Uruchamia się aplikacja. Uprawnienia są ustawione automatycznie.

U mnie niestety nie działa . :frowning: Może jakaś starsza wersja ubunt’a pomoże ? Używam teraz 11.10 . Ale jakbyś mógł to proszę podaj mi jaką wersje którą mogę zainstalować tak szybko jak 11.10 .

Dzięki z góry za pomoc .

Wypakuj jeszcze raz archiwum ręcznie, albo ściągnij je ponownie. Stare pliki wcześniej usuń.

Mam najnowsze Ubuntu 11.10.

Robiłem juz tak wiele razy i zawsze to samo xd.

Nie wiem czy ma to coś do rzeczy, ale posiadam wersję 64-ro bitową. Możesz uruchomić Ubuntu z płyty. Jeżeli na nim zadziała, oznacza to, że namieszałeś coś w systemie. Nie obraź się, ale z tego co udało mi się zauważyć, raczej masz do tego skłonności (np. wklepywanie pierwszych lepszych poleceń).

Haha xd okey nagram na płytę tego ubunta i zobaczymy co będzie .

Dzięki za pomoc .