Poszukuje porady w sprawie kupna nowego monitora LCD

Jak sam temat wksazuje poszukuje waszej porady. Co sadzicie o tym monitorze. Mam szanse kupic go za 790 zeta. Czy warto ??

LUDZISKA PISZCIE CHCE POZNAC WASZE OPINIE !!

Monitor Belinea 15" LCD 101536

model:

101536

producent:

Belinea

gwarancja:

36 miesięcy

klasa produktu:

Monitor LCD

przekątna ekranu:

15 cali

typ ekranu:

TFT

maksymalny obszar wyświetlania (aktywny):

304,1 x 228,1 mm

wielkość plamki:

0,297 mm

fizyczna rozdzielczość obrazu:

1024x768 pikseli

częst. odświeżania przy fizycznej rozdzielczości:

75 Hz

liczba wyświetlanych kolorów:

16,2 miliona

jasność:

250 cd/m2

kontrast:

400:1

częstotliwość odchylania poziomego:

30 - 61 kHz

częstotliwość odchylania pionowego:

56 - 75 Hz

pasmo przenoszenia:

80 MHz

kąt widzenia poziomy:

130 stopni

kąt widzenia pionowy:

110 stopni

czas reakcji:

13/27 ms

regulacja cyfrowa (OSD):

Tak

głośniki:

Tak

mikrofon:

Nie

typ złącza wideo:

15-stykowe D-Sub

wejście sygnałowe:

Audio

panel obrotowy (pivot):

Nie

kolor obudowy:

Biały

pokrywa ochronna:

Anti Glare

spełniane normy jakościowe:

Energy Star

E-2000

TCO99

MPR-II

VESA FPMPMI

cechy dodatkowe:

głośniki: 2x1 Wat

2124.jpg

jasne że warto tu masz porównanie cen : http://www.vobis.pl/vsys/web/oferta/oferta_gt?gt=3

niezły monitor , ja osobiście troszke dołożyłem i zakupiłem Monitor 17" TFT Samsung SyncMaster 710MP tylko że jest troche innaczej zaprojektowany niż przedstawiony na stronie którą podał Maximuss36 , również polecam ten monitor , jest good

Cześć

Nie dawno też byłem na kupnie i dość długo szukałem i poznawałem parametry monitorów LCD i już wybrałem. Też zastanawiałem się nad Belinea ale ostatecznie wybrałem NECa bo miał szybszą matrycę .Bardzo dobre są jeszcze YLIJAMA . Jenak najważniejsze to 3 lata gwarancji i ilośc martwych punktów na matrycy . ( Jak kupowałem to brałem po tygodniu do domu na próbę i tak : Sony = 4 martwe punkty w ciągu tygodnia ,samsung = 2 , LG = 1 , Belinea =0 i Nec = 0) :smiley:

Ta Belinea może być trochę za wolna do gier ale możesz sprawdzić to u siebie bo zależy to też od karty graficznej… :x

Warto za taka cene, ale jak dla mnie, to 15’ to za malo… :). Nie wydawalbym kasy na 15’, poczekaj jeszcze troche i uzbieraj sobie lepiej na 17’!

do martwych punktów czy słabego odświerzania to i przy grach i przy oglądaniu filmów to jeżeli czas reakcji matrycy jast szybszy od 0.30ml sek to wiedz że nie będziesz w stanie zobaczyć różnicy. Podobnie jak ty miałem wątpliwości co do tego czy warto się decydować na taki monitor mimo że mam lg to uwrzam że belinea też jest spoko . Tak na marginesie to co do samych matryc to produkują je tylko dwie firmy na całym rynku tak oto bardzo często płacisz za nazwę a nie za jakąś technologiekonkretnej firmy. To samo dotyczy telewizorów tam równiez kineskopy montowane sa np. w lg 29" 50hz jest kineskop lg-philips a w lg21" kineskop samsunga itd. To podobnie jak może mało kto wie że kupując sobie np. kino domowe pionier , denon czy głośniki blaupunkt wielu innych znanych firm płaci za opakowanie ponieważ głośniki jakie są w nich montowane to są głośniki polskiego tonsila no może nie w niektórych innych firm. JESZCZE JEDNO co do wielkości jak ktoś wcześniej wspomniał ze 15’ to za mało ale lcd 15" przekątną WIDZENIA obrazu ma porównywalną z 17"crt jeżeli chcesz się przekonać to weź miarkę idź do pierwszego sklepu z monitorami i poprostu sprawdź.