Poszukuję print servera LPT (Centronics)

kupię

(Krogulec) #1

W związku z reanimacją starej HP LaserJet 4P poszukuję sprawnego print servera pod drukarki ze złączem typu Centronics. Może komuś zalega gdzieś taki zabytek :wink:

Odkupię lub przygarnę odwdzięczając się jakimś dobroprogramowym gadżetem :slight_smile:

Kontakt via PW

(pocolog) #2

A nie łatwiej coś takiego?

(mahe) #3

Tu jest za 12 zł

tylko problem może być taki, że to nie jest przeźrocyste dla systemu oper. Też się zastanawiam nad taką przejściówką do HP LJ 5M.

(Krogulec) #4

Dzięki, ale to nie są print servery tylko kable LPT <-> USB z odrobiną elektroniki pośrodku :wink: Ja zaś szukam print servera, czyli serwera druku, który z jednej strony ma złącze drukarkowe (w starszych Centronics, a w nowszych USB lub Centronics + USB), a z drugiej oferuje wpięcie do sieci lokalnej (w starszych przez gniazda BNC/RJ-45, w nowszych przez WiFi). Drukarka podłącza w ten sposób staje się drukarką sieciową, dzięki czemu z jej zasobów może korzystać wiele komputerów podłączonych w sieci. W przypadku podłączenia kablem (LPT/USB) do komputera - taką drukarkę też można udostępnić, ale komputer musi być wówczas stale włączony.

Print serwery są droższe od kabli, nowe kosztują zwykle 100-150 zł, używki od kilkudziesięciu. Przy czym zamiast szperać na Allegro czy OLX pomyślałem, że może komuś coś takiego zalega gdzieś w domu bo standard Centronics już dawno odszedł do lamusa. Stąd to ogłoszenie.

(DeePdIVEr) #5

Mam na zbyciu HP JetDirect EX Plus wraz oryginalnym zasilaczem. kontakt na PW.
Model J2591A.

(pocolog) #6

Trafne spostrzeżenie :wink: Podrzuciłem taki kabel, bo łatwiej dzisiaj cokolwiek na USB znaleźć niż niż LPT :wink: