Poszukuję print servera LPT (Centronics)

W związku z reanimacją starej HP LaserJet 4P poszukuję sprawnego print servera pod drukarki ze złączem typu Centronics. Może komuś zalega gdzieś taki zabytek :wink:

Odkupię lub przygarnę odwdzięczając się jakimś dobroprogramowym gadżetem :slight_smile:

Kontakt via PW

A nie łatwiej coś takiego?

Tu jest za 12 zł

tylko problem może być taki, że to nie jest przeźrocyste dla systemu oper. Też się zastanawiam nad taką przejściówką do HP LJ 5M.

Dzięki, ale to nie są print servery tylko kable LPT <-> USB z odrobiną elektroniki pośrodku :wink: Ja zaś szukam print servera, czyli serwera druku, który z jednej strony ma złącze drukarkowe (w starszych Centronics, a w nowszych USB lub Centronics + USB), a z drugiej oferuje wpięcie do sieci lokalnej (w starszych przez gniazda BNC/RJ-45, w nowszych przez WiFi). Drukarka podłącza w ten sposób staje się drukarką sieciową, dzięki czemu z jej zasobów może korzystać wiele komputerów podłączonych w sieci. W przypadku podłączenia kablem (LPT/USB) do komputera - taką drukarkę też można udostępnić, ale komputer musi być wówczas stale włączony.

Print serwery są droższe od kabli, nowe kosztują zwykle 100-150 zł, używki od kilkudziesięciu. Przy czym zamiast szperać na Allegro czy OLX pomyślałem, że może komuś coś takiego zalega gdzieś w domu bo standard Centronics już dawno odszedł do lamusa. Stąd to ogłoszenie.

Mam na zbyciu HP JetDirect EX Plus wraz oryginalnym zasilaczem. kontakt na PW.
Model J2591A.

Trafne spostrzeżenie :wink: Podrzuciłem taki kabel, bo łatwiej dzisiaj cokolwiek na USB znaleźć niż niż LPT :wink: