Poszukuję procesora 64 bit

Witam,

Zamierzam kupić płytę główną i do niej procesor 64 bitowy. No i teraz jaki mam wybrać? Czy Intel Core 2 Duo są 64bit? Jeśli tak to proszę o linka. Jeśli nie to proszę o podanie jakiegoś innego procesora. Chciałbym aby był o prędkości ok. lub więcej niż 3,5 GHz. Cena jak najniższa.

Tak C2D, obsługuje 64 bity. A jak go podkręcisz to zależy od reszty kompa, co tam jeszcze wybrałeś, ram, grafikę, zasilacz, dysk? I ile masz, kasy może coś sie lepszego złoży. :stuck_out_tongue:

Oto co chę złożyć:

I chodzi mi tylko o procesor. A dlatego 64bit, bo słyszałem, że MS w swoje przyszłe systemy będzie wydawał tylko w 64 bitowych wersjach, a tak w ogóle podobno 64bit jest lepszy… Na razie korzystałem tylko z 32bit, więc do końca nie wiem.

Napewno do wymiany w pierwszej kolejności !!

grafikę na tą

http://www.agito.pl/product/40238?cid=774

a nie jakieś badziewie

płytę jak do 400zł:

http://www.agito.pl/product/40842?cid=776

albo Abit AB9 (w tym sklepie nie mają wersji non-pro, a szkoda)

i zasilacz bo ten co masz to nawet nie próbuj do nowego kompa podłączać

Amacrox AX450-PNF

Modecom MC-400ATX 2.0

http://www.agito.pl/product/20942?cid=221

spokojnie podźwigną Twój sprzęt.

Dzięki za tą płytę główną i kartę graficzną (są naprawdę lepsze od tamtych), ale w dalszym ciągu pytam się o procesor. Możecie mi któryś polecić? Najlepiej C2D.

zapomnij :stuck_out_tongue: mozna podkręcić C2D do ok 3,2 GHz i to musi być model z selekcji… jak chcesz takie extremalne prędkości to bierz starego P4 i kręć do 5Ghz… :lol: ale do wydajności i tak to nic nie da :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 18.05.2007 (Pią) 22:25

C2D E6600 :stuck_out_tongue:

zapomniałem o meritum :wink:

nie wiem jaki fundusz…

do MSI e4300 najlepiej jakiego selekta (do Abita też dobry)

a do innych na Abit to napiszę jak podasz jaki masz fundusz maksymalny na procka ;]

RAMy można by brać: A-Data, OCZ, PDP LLK najlepiej 2x1GB minimum 667MHz CL5

aha… grafice należy obowiązkowo podkręcić pamięci :wink:

Chodziło mi o to, że nie jeden rdzeń 3,5 GHz tylko po zsumowaniu. A czy może być ten procek? A czy ten jest 64 bitowy? Acha budżet ok. 400 - 500 zł, ale wolałbym jak najmniej.

tego się nie sumuje :?

Złączono Posta : 18.05.2007 (Pią) 22:54

tak jest - każdy C2D i procy wielordzeniowe są 64bitowe :slight_smile:

A czy mogę prosić o jakiś konkretne linki? Tylko bardzo proszę nie do Allegro.pl, chyba, że w drodze absolutnej konieczności.

http://www.agito.pl/product/37025?cid=81

kup tego będzie dobry :slight_smile:

Sorry ale to widać że nie wiesz zanim te systemy operacyjne się pojawią, zanim Microsoft je dopieści, zanim oprogramowanie zostanie wydawane w wersji 64bit twój procesor będzie … wart. Będziesz mógł pokazywać dzieciom jakie kiedyś prymitywne jednostki centralne kiedyś robiono. Obecnie w domu i zagrodzie rządzą 32 bity i tak zostanie jeszcze przez ładnych kilka lat.

dokładnie ,lepiej tego sprecyzowac sie nie dało:-)

Wiem to co napisałeś, ale podobno 64 bitowe są lepsze, wydajniejsze, itd. Więc dlatego chcę przejść na 64bit.

I dzięki za wasze propozycje. Procek biorę ten C2D, płytę główną, kartę graficzną i zasilacz ten co polecił mi CyraX_X , a dysk twardy zostaje. Jeżeli macie jeszcze inne propozycję proszę o napisanie.

Aktualnie wszystkie nowe procki sa 64bitowe.

Jednak obecnie większość użytkowników używa 32 bitowych środowisk co nie daje różnicy między 32 bitowymi prockami a 64 bitowymi. Co innego gdybyś miał 64 biotwy system - tego nie uruchomisz nawet na starym procku z obsługą tylko 32 bitów. W nowym systemie odpalisz za to i 32 bitowe programy jak i 64 bitowe.

Witam!

Chcesz mieć problemy ze sterownikami, oprogramowaniem i kompatybilnością to bierz 64bity, jak chcesz, żeby wszystko było OK to bierz 32bity.

Niestety, ale póki co jesteśmy w lesie z 64bitami i gadanie MS, że to połowa grogi jest raczej bardzo na wyrost.

ps. już C2D E6600 podkręca się spokojnie do 3,5GHz na rdzeń - u mnie przy 3,6GHz (9x400) miałem 55* w stresie - test Orthos (Scythe Infinity + przeciag w obudowie), a jak założe wodę, to pewnie dociągę do 4GHz - tylko pamięci zmienię.

Tak tylko co z tego skoro w większości programy są nadal 32 bitowe. Programów pisanych pod 64 bity jest mało i raczej są niedopracowane ze względu na małe doświadczenie w tej kwestii większości programistów.

Tak szczerze mówiąc to po co w to mieszasz M$? Przecież to nie ich wina, że producenci grafik nie przykładli sie do 64bitowych wersji. Terz jest już trochę lepiej. Obecnie poczujesz już wzrost wydajności - niejest może duży, ale to przez wspomniane sterowniki do których producenci dopiero zaczęli się przykładać.

Witam!

Mieszam w to MS, bo to MS ciagle trąbi o wprowadzianiu platformy 64bitowej - Windows Server 2008 ma być ostatniim systemem dostępnym w wersji 32bit.

Chwalą się tym, że są w połowie drogi z absolutnym wprowadzeniem 64bit - tylko, że właśnie reszta odstaje i tu jest problem.

Chyba lepiej, żeby najpierw było pełne wsparcie 64bitów ze strony innych produzentów - zarówno sprzętu (sterowniki), jak i oprogramowania… a dopiero później systemy wspierające tylko 64bity.

Po co mi 64bity, jak są problemy ze sterownikami itp. Mam WinXP 64bit, ale szczerze to sobie z nim dałem spokój, poczekam aż się to wszystko bardziej rozkręci.