Poszukuje programów do dbania o komputer jak najlepiej

Witam możecie poszukać mi różne programy np najlepsze do muzyki żeby kompa nie zmulały i takie tam różne.

Do otwierania muzyki chyba najpopularniejsze są takie jak Winamp, foobar, aimp.

Do filmów i plików wideo polecam VLC Media Player, nigdy z nim nie miałem żadnego problemu przy różnych formatach.

Coś do czyszczenia? CCleaner albo Kingsoft PC Doctor

Napisz czego dokladnie szukasz

No programów do przyspieszenia komputera.

Jak chcesz przyspieszyć komputer to po pierwsze instaluj jak najmniej, szczególnie programów których szukasz. Większość z nich nie oferuje nic poza tym co możesz zrobić bez problemu sam, a instalując je tylko zwiększasz syf na komputerze co powoduje spowolnienie pracy.

Do dbania o komputer polecam TuneUp ,bardzo często są dostępne w prasie komputerowej bezpłatne licencje.

Mózg. Kiedyś byłem maniakiem, próbowałem wszystkiego, byleby zyskać ciutkę wydajności - wiele programów przez mój HDD się przewinęło i… i nic. Po prostu po formacie zainstalowałem tylko te programy, których używam, nie bawię się w testowanie miliona programów, regularnie CCleane + PerfectDisk + antywirus/antymalware i ciągnę do przodu :wink:

Programom do czarodziejskiego zwiększania wydajności mówię stanowcze nie.

Tylko Ccleaner z unikaniem czyszczenia rejestru (Windows 7), jeżeli już je robię to raz na 6 mc. :slight_smile:

Czasem rejestr wypada przeczyścić, ale trzeba to robić z głową (np. po deinstalacji jakiejś aplikacji), a nie bez powodu.

Nie instaluj kombajnów, w których większość funkcji nie jest do niczego potrzebna (np. Nero, Gadu-Gadu), często mają one dużo lżejsze odpowiedniki.

Jaki masz zestaw ?